-4.7 °C, 0.9 m/s, 91.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNBS komandieris sveiks „Jauno Rīgas sargu” Zemgales pusfināla dalībniekus
NBS komandieris sveiks „Jauno Rīgas sargu” Zemgales pusfināla dalībniekus
23/03/2009

Ceturtdien, 26. martā Ziemassvētku kauju piemiņas muzejā „Mangaļi” Jelgavas rajona Valgundes novadā piedzīvojumu un izaicinājuma spēles „Jaunie Rīgas sargi” pusfinālistus sveiks Nacionālo bruņoto spēku  komandieris ģenerālmajors Juris Maklakovs.

Foto: Ivars Veiliņš

Ceturtdien, 26. martā Ziemassvētku kauju piemiņas muzejā „Mangaļi” Jelgavas rajona Valgundes novadā piedzīvojumu un izaicinājuma spēles „Jaunie Rīgas sargi” pusfinālistus sveiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Juris Maklakovs. Svinot Latvijas armijas izveidošanas 90. gadadienu un Latvijas iestāšanās NATO 5. gadadienu, pie „Mangaļu” mājām pulcēsies spēles dalībnieki no Zemgales un tiks noskaidrotas trīs veiklākās, saliedētākās un zinošākās komandas, kuras 4. maijā turpinās cīņas spēles finālā kino pilsētā „Cinevilla”.

Aizraujošās sacensībās brīvā dabā, kas balstītas patiesos reģiona vēstures notikumos, satiksies 10 komandas no Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Ogres, Aizkraukles, kā arī Madonas rajoniem, kuras spēles otrajā kārtā savos rajonos ieguvušas pirmo un otro vietu.

Pasākuma svinīgajā atklāšanā pulksten 9.30 plānojis piedalīties Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Juris Maklakovs, LR Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centra vadītājs Sergejs Čevers, kā arī Valgundes novada pašvaldības pārstāvji. No pulksten 10.00 līdz 13.00 notiks komandu apmācības un pulksten 14.00 sāksies misijas skrējiens, savukārt ap pulksten 17.30 paredzēta noslēguma ceremonija un apbalvošana.

Pusfināla spēlēs dalībnieki apgūs jaunas iemaņas un zināšanas – sniegt pirmo palīdzību cietušajam, izmantot virves šķēršļu pārvarēšanai, izzināt reģiona Brīvības cīņu vēsturiskos notikumus, īpaši akcentējot komandas veidošanu un saliedēšanu. „Amigo” signālu darbnīcā jaunieši mācīsies izmantot Morzes ābeci un semaforu saziņai lauka apstākļos, „Latvijas Zaļā punkta” karšu darbnīcā apgūt prasmes orientēties pēc kartes apvidū, „SEB bankas” komandieru kursos komandu kapteiņi attīstīs līdera dotības.

Visas iegūtās iemaņas komandas izmantos misijas uzdevuma veikšanai, kas balstīts Brīvības cīņu leģendā. Tā imitēs reālus notikumus un situācijas, ar kādiem sastapās tikko dzimušās Latvijas armijas karavīri pirms tieši 90 gadiem. Toreiz bija citi apstākļi, pat cits gadalaiks, bet misijas uzdevumi bija līdzīgi, kādi būs jāveic jaunajiem Rīgas sargiem.
Iedomājieties… „Ir 1919. gada 14. novembra vakars ap 23:00. Nakts uz 15. novembri. Pēc sīvām uzbrukuma kaujām rajonā pie Bulduru tilta, mūsu Latvijas armijas 9. Rēzeknes kājnieku pulka 3. bataljons veica sekmīgu pārgājienu līdz Mangaļu-Skangaļu rajonam, kur palika pa nakti, priekšējās grupas izsūtot uz Dižupi, kur tās nocietinājās. Diemžēl rezervju trūkuma dēļ 9. Rēzeknes kājnieku pulka 3.bataljons nespēj nodrošināt vienlaidus frontes līnijas un savas aizmugures aizsardzību. Tāda ir iespējama tikai apvidū ap Mangaļiem un Skangaļiem, tāpēc Dižupes aizsardzība un sakari ar pulka bataljona štābu tiek organizēta ar patruļu un atbalsta punktu palīdzību. Ir izveidojusies situācija, ka 11. rotas 3. vads ir izvirzījies par aptuveni 3 km uz priekšu. Aiz Lielupes atrodas Bermonta armijas krievu un vācu daļas un to patruļas regulāri pārnāk uz Lielupes labo krastu. Kopējais neitrālās joslas platums starp pretiniekiem svārstās no dažiem simtiem metru līdz vairākiem kilometriem. Šajā joslā darbojas gan mūsu, gan pretinieka izlūki un patruļas, kā arī zināms, ka šajā upes pusē palikuši vairāki pretinieka nocietināti punkti…” Pēc šādas leģendas „Jauno Rīgas sargu” Zemgales reģionālās spēles dalībnieki dosies misijas uzdevumā Ziemassvētku kauju piemiņas muzeja „Mangaļi” teritorijā pie Tīreļpurva.

Spēlē piedalīsies šādas komandas: „Āpši” (Dobeles Valsts ģimnāzija), „Draudzība” (Dobeles Valsts ģimnāzija), „Jelgavas 501. jaunsargu vienība” (Jelgavas 1. ģimnāzija, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Jelgavas amatu skola, Jelgavas 2. pamatskola, Jelgavas 6. vidusskola), „Modrim nav viģika” (Jelgavas Spīdolas ģimnāzija), „Uzvaras garša” (Baldones vidusskola), „SU 4 pulaa” (Bauskas rajons), „Meža Brāļi” (Taurupes vidusskola), „Pazudušie” (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola), „Galaktika” (Aizkraukles novada ģimnāzija), „Barkavas jaunsargu ,,Latvāņu rota”” (Barkavas lauksaimniecības skola).

Pārējo reģionu pusfināla spēles pulcēja dalībniekus un līdzjutējus 17. martā Preiļu pilsētas parkā (Latgales komandas), 19. martā Siguldā pie 2.pamatskolas, Gaujas Nacionālajā parka teritorijā (Vidzemes komandas), 24. martā Liepājas Kara ostā (Kurzemes komandas).

Līdz pat spēles finālam visi spēles dalībnieki un līdzjutēji tiek aicināti veidot reportāžas par piedzīvoto spēlē un piedalīties reportāžu konkursā „Frontes ziņotājs”. Ziņojumi jāveido kā precīzi notikumu atspoguļojumi, ietverot kareivju atmiņas un interesantus stāstus par spēļu dienu, intervijas, apcerējumus, kā arī var pievienot spilgtākās fotogrāfijas.

Interaktīvās spēles mērķis saistošā veidā jauniešus izglītot par vēsturi, valsts aizsardzību, drošības politiku un veicināt jauniešu patriotisko audzināšanu un pilsoniskās apziņas stiprināšanu, izmantojot piedzīvojumu izglītības metodiku.

Spēli “Jaunie Rīgas sargi” organizē LR Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centrs, valsts aģentūra „Tēvijas sargs” un Nacionālie bruņotie spēki.
Spēli atbalsta SEB banka, Amigo, Latvijas Zaļais punkts, Magnum, Pelēkais vilks, NRJ Reklāma, Lāči, Energolukss, Apsara, Venden, Toi Toi, teltis.lv, celotajs.lv, IT House, Latvijas Neatkarīgā televīzija, Latvijas Avīze, draugiem.lv, one.lv, inbox.lv, tvnet.lv, hc.lv, European Hit Radio, Cinevilla studio, Latvijas Kara muzejs.

Vairāk informācija spēles mājas lapā www.jaunierigassargi.lv.

Uz tikšanos frontes līnijā!

Ziņoja Marta Romanova, spēles „Jaunie Rīgas sargi” organizatore, aģentūra „Eko Media”, mob. 26475178,