14.7 °C, 0.9 m/s, 93.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNedēļas nogalē aicina aktīvi pavadīt laiku
Nedēļas nogalē aicina aktīvi pavadīt laiku
10/07/2014

12.jūlijā un 13.jūlijā Jelgavā norisināsies 8.Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls, pirmais Sportland Jelgavas nakts pusmaratons un VI Jelgavas pilsētas sievu nešanas čempionāts. Jelgavnieki un pilsētas viesi šajās dienās aicināti doties ekskursijās, iepazīt pilsētas muzejus, nobaudīt īpašos ēdienus, kā arī doties izbraucienos pa Driksu un Lielupi.

Foto: Ivars Veiliņš

12.jūlijā un 13.jūlijā Jelgavā norisināsies 8.Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls, pirmais Sportland Jelgavas nakts pusmaratons un VI Jelgavas pilsētas sievu nešanas čempionāts. Jelgavnieki un pilsētas viesi šajās dienās aicināti doties ekskursijās, iepazīt pilsētas muzejus, nobaudīt īpašos ēdienus, kā arī doties izbraucienos pa Driksu un Lielupi.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina gan sestdien, gan svētdien doties ekskursijās ar autobusu pa Jelgavu. 

Tāpat svētku laikā ikviens ir aicināts iepazīt Jelgavas muzejus un ekspozīcijas. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī ir iespējams apmeklēt interaktīvās ekspozīcijas, izstāžu zālē apskatīt Jelgavas mākslinieku biedrības dalībnieku izstādi „Ūdeņi”, bet no skatu laukuma vērot pilsētas panorāmu. Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāma Jūrmalas Mākslinieku biedrības dalībnieku darbu izstāde, unikāla pulksteņu kolekcija izstādē “Rit laika rats”, kā arī atvērtas muzeja ekspozīcijas un Ģederta Eliasa gleznu izstāde. Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs festivāla apmeklētājus aicina radoši darboties smilšu darbnīcā, uzņemt smilšu enerģiju un smiltīs radīt pašiem savu pasauli – krāsainu un neatkārtojamu, palauzīt galvu smilšainu vārdu veidošanā un dzintara meklēšanā, kā arī iepazīt interaktīvās muzeja ekspozīcijas un apskatīt Gunta Švītiņa personālizstādi „Ikdiena un citas dienas”. Jelgavas pilī interesenti varēs aplūkot pagalmā ziedošās rozes, kā arī baudīt vēsturisko gaisotni muzeja telpās, kur iespējams aplūkot pils sākotnējo projektu, gūt ieskatu tās vēsturiskajā interjerā, iepazīt pils noslēpumus un hercogu dzīvesstāstus. Savukārt Kurzemes un Zemgales hercogu kapenēs viesi tiek aicināti apskatīt 30 senatnīgas ekspozīcijas, kā arī hercogu tērpu un apģērbu fragmentu vitrīnas. Latvijas dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcijā būs iespējams aplūkot jaunu, vēsturiski mūsdienīgu ekspozīciju „No semafora līdz dispečervadībai”, kuras galvenais varonis ir stacijas dežurants. Viņa pārziņā ir gan droša vilcienu kustība, gan stacijas ikdienas dzīve. Ekspozīcijā apskatāmas dažādas ierīces, kas kalpojušas vilcienu kustībai. Iepazīstoties ar ekspozīciju varēs atrast atbildes uz jautājumiem – kā vilcieni nokļūst no vienas stacijas līdz otrai, kāpēc tie nesaskrienas, kā zina pa kurām sliedēm jābrauc, ko nozīmē sarkanā, zaļā un baltā krāsa luksoforos un kāpēc Jelgavā ir Prohorova iela. Ekspozīcijas košākais un ekspresīvākais elements ir mākslinieka Raita Junkera radītais sienas gleznojums.

Tāpat jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti doties izbraukumos pa Driksu un Lielupi ar senatnīgu kuģīti, vikingu liellaivu vai ūdens velosipēdiem. Dodoties izbraucienos ar vikingu liellaivu „Nameisis”, ikviens varēs apskatīt Pasta un Pils salas, kā arī ieraudzīt savvaļas zirgus Lielupes palienes pļavās. Izbraukuma ilgums 1.5 stundas, izbraukumu sākums pulksten 10, 12, 14, 16 un 18 no piestātnes „Mītavas tilts”. Minimālais pasažieru skaits izbraukumā: 6 personas. Vietu rezervēšana izbraukumam pa tel. 26161131 vai mājas lapā: http://mezmalasvikings.lv. Senatnīgais koka kuģītis „Frīda” pa Driksas un Lielupes ūdeņiem kursēs 12. un 13.jūlijā no pulksten 12 līdz 22, labā laikā pat līdz pulksten 2 naktī. Izbraukuma ilgums – 30 minūtes. Izbraukumi nenotiek lietus laikā. Minimālais pasažieru skaits izbraukumā: 6 pieaugušie. Iekāpšana piestātnē „Mītavas tilts”, tel. 29486086. Jelgavas Jahtklubs Pilssalas ielā 6 piedāvā izbraukumus pa Lielupi un Driksu ar ūdens velosipēdiem, laivām un jahtām. Festivāla laikā noma atvērta no pulksten 10 līdz 23. Ūdens velosipēdu un laivu noma Pasta salā piedāvā iespēju doties arī naksnīgos izbraukumos pa Lielupi un Driksu. Nakts izbraukumiem nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni. 27713071. Noma atvērta katru dienu no pulksten 12 līdz 21.

Smilšu skulptūru festivāla laikā iespējams doties nelielā ceļojumā pa Jelgavu ar velorikšām un iepazīt pilsētas skaistākās vietas kādā no 12 maršrutiem. Velorikšas pieejamas no pulksten 14 līdz 22. Maksimālais cilvēku skaits vienā velorikšā – 2 pieaugušie un 1 bērns. Izbraucienu jāpiesaka pa tālruni 29992996.

Kartingu trasē „Rullītis” ātruma cienītāji aicināti doties izbraucienos ar kartingiem. Trase atvērta katru dienu no pulksten 12 līdz 21 Jelgavā, Aku ceļā 1. Informācija pa tālruni 28285633.

Nobaudiet Jelgavas īpašos ēdienus un atspirdzinošo dzērienu – bistro „Silva” (Driksas iela 9), ģimenes restorāns „Hercogs” (Kr.Barona 3), kafejnīca „Tami Tami” (Lielā iela 19a) un krodziņš „Istaba” (J. Čakstes bulvāris 7) aicina nobaudīt īpašos Jelgavas pilsētas ēdienus. Pamatēdiens „Hercoga bura” un deserts „Šarlotes skūpsts” atgādinās par kādreiz varenās Kurzemes hercogistes galvaspilsētas vēsturi, bet dzēriens „Jelgavas bellini”, kura viena no galvenajām sastāvdaļām ir smiltsērkšķu sula, sniegs veldzējošu atspirdzinājumu.

Piedaloties akcijā „Atklāj pašmāju garšas noslēpumus!”, nobaudiet gardus un ar īpašām garšas niansēm bagātus vasaras sezonas ēdienus, kuru pagatavošanā izmantoti Zemgales reģionā izaudzēti un saražoti produkti. Īpašos vasaras sezonas ēdienu piedāvājumus ir iespējams baudīt Jelgavā restorānā „La Tour de Marie” (Akadēmijas iela 1), bistro „Silva” (Driksas iela 7/9), muzikālajā bārā – restorānā „Plate” (Lielā iela 6), ģimenes restorānā „Hercogs” (Kr. Barona iela 3) un krodziņā „Istaba” (J.Čakstes bulvāris 7), bet Jelgavas novadā kafejnīcā „Zemnieka cienasts” (Jaunsvirlaukas pagasts) un viesu namā „Pūteļkrogs” (Zaļenieku pagasts). Par akciju uzziniet vairāk šeit.
 

Informācija sagatavota
JRTC