14.6 °C, 0.8 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNedēļas nogalē aizvadītas Inženieru dienas 2018
Nedēļas nogalē aizvadītas Inženieru dienas 2018
01/10/2018

No 28. līdz 30. septembrim sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” norisinājās Inženieru dienas 2018. Pasākuma ietvaros apmeklētāji varēja sekot līdzi dažādu tehnisko sporta veidu sacensību norisei, kā arī iepazīties ar izglītības iestāžu piedāvājumu un darba iespējām inženierzinātņu jomā.

Kā norāda sacensību organizātors Jānis Kuķis, tad svētku galvenais mērķis bija bērniem un jauniešiem parādīt inženierzinātņu nozīmi un tas tika panākts vairākos veidos – gan piedāvājot piedalīties un vērot tehnisko sporta veidu sacensības, gan iepazīstinot ar šo jomu saistītu izglītības piedāvājumu un nozares pārstāvjiem – uzņēmējiem.

 

Šogad gandarījumu sagādāja lielā dalībnieku atsaucība!

 

Sestdien notikušajā “Isover Pro-kart” čempionāta 5. posmā piedalījās 227 braucēji no deviņām pasaules valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Lielbritānijas, Gruzijas, Polijas un Ukrainas, kas šajā “Pro-kart” kustībā ir ļoti ievērojams rādītājs. Dalībniekiem tā bija iespēja sacensties starptautiskā vidē, skatītājiem – baudīt sportu, bet pilsētai – tas ir ieguvums no tūristiem.

 

Pirmo reizi pasākuma ietvaros notika “Uzņēmēju velomobiļu brauciens”. Kopumā braucienā piedalījās 11 uzņēmumi – seši ražošanas uzņēmumi un pieci tehnikas tirgotāji. Šīm sacensībām uzņēmējiem tika sagatavoti 11 velomobīļi, kurus dalībnieki noformēja pēc savas patikas. Ar tiem uzņēmēji piedalījās ātruma aplī, veiklības braucienos un dragreisā. Paralēli braucienam dalībnieku teltīs interesentus izglītoja par viņu darbības jomu, sniedzot priekšstatu, kā paši apgūst un kā pielieto inženierzinātnes ikdienā, kā arī darba ņēmējiem stāstīja par piedāvātajām vakancēm.

 

Pasākumu organizēja biedrība “Mehu absolventi” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldību, Jelgavas Sporta servisa centru, biedrību “Jaunatnes tehnisko sporta veidu centrs”, “ProKart” un ceļu būvniecības sabiedrību “Igate”.

 

Informācija: Sporta servisa centrs, mehiem.lv