15.6 °C, 3 m/s, 84.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNedēļas nogalē Jelgavā dzēsti pieci kūlas ugunsgrēki
Nedēļas nogalē Jelgavā dzēsti pieci kūlas ugunsgrēki
19/04/2021

Aizvadītajās trijās diennaktīs Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 58 kūlas ugunsgrēkus, tostarp piecus mūsu pilsētā – Putnu ielā, Salnas ielā, 6. līnijā un divus Zīles ceļā. Pagājušajā nedēļā pavisam Zemgalē dzēsti 93 kūlas ugunsgrēki, tostarp septiņi Jelgavas pilsētā.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste informē, ka Putnu ielā pērnā zāle degusi 1 hektāra platībā, Salnas ielā – 5000 kvadrātmetru platībā, 6. līnijā – 1500 kvadrātmetru platībā, bet Zīles ceļā ugunsdzēsēji kūlas ugunsgrēku aizvadītajās brīvdienās dzēsuši pat divreiz. Pirmajā reizē kūla degusi 5000 kvadrātmetru platībā, bet otrajā – 2000 kvadrātmetru platībā.

 

 

“Sadeguši kukaiņi, putni, dzīvnieki, līdz pamalei izdeguši melni lauki, ēku krāsmatas un automašīnu vraki – skarbā realitāte, ar kuru ikdienas saskaras ugunsdzēsēji glābēji, dzēšot kūlas ugunsgrēkus,” norāda dienestā. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, jo apdraud apkārtējo vidi, cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus!

 

Par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību neievērošanu, tajā skaitā īpašuma nesakopšanu, kā rezultātā bija iespējama kūlas degšana, var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no sešām līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no piecdesmit sešām līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu, viena naudas vienība ir 5 eiro. Tādējādi naudas sods par ugunsdrošības prasību neievērošanu fiziskajai personai ir no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajai personai — no 280 līdz 1400 eiro.

 

 

Foto un infografika: VUGD

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē