19.5 °C, 5 m/s, 89.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNedēļas nogalē – „Latvijas Stādu dienas 2014”
Nedēļas nogalē – „Latvijas Stādu dienas 2014”
09/05/2014

„Latvijas Stādu dienas 2014” norisināsies šajās brīvdienās, 10. un 11. maijā, Jelgavas pils parkā, kur ikvienam būs iespējams iepazīties ar jaunākajām stādu kolekcijām un iegādāties visu nepieciešamo dārza labiekārtošanai, kā arī saņemt profesionāļu konsultācijas.

Publicitātes foto

„Latvijas Stādu dienas 2014” norisināsies šajās brīvdienās, 10. un 11. maijā, Jelgavas pils parkā, kur ikvienam būs iespējams iepazīties ar jaunākajām stādu kolekcijām un iegādāties visu nepieciešamo dārza labiekārtošanai, kā arī saņemt profesionāļu konsultācijas.

Šogad „Stādu dienās” piedalīsies vairāk nekā 200 tirgotāji, kuri plašā klāstā piedāvās augļkokus, ogulājus, krūmus, dekoratīvos augus, skujkokus, dārza tehniku un inventāru, kā arī augsnes uzlabotājus un augu aizsardzības līdzekļus. Plašajā klāstā būs pieejamas arī dārza mēbeles un mazās arhitektūras formas dekori un dārza labiekārtošanas darbiem noderīga tehnika. Katram, kurš rūpējas par zālienu, būs interesanti uzzināt daudz ko jaunu par jaunākajiem zāles pļāvējiem.

„Stādu dienas” notiks 10. maijā no pulksten 9 līdz 19 un 11. maijā no pulksten 9 līdz 15. Aicinām pasākumu apmeklēt kopā ar ģimeni, jo paralēli plānota arī plaša kultūras programma kopā ar Jelgavas pilsētas mākslinieciskajiem kolektīviem, ko var skatīt šeit.

Svarīgi autovadītājiem zināt, ka auto nevarēs novietot Pils salas ielas malās, arī stāvlaukumā pie pils ir ierobežots vietu skaits. Vairāk informācijas par automašīnu novietošanu meklējiet šeit.

„Stādu dienas” ir Zemgalē plašākā stādāmo materiālu iegādes vieta, kur ik gadu ierodas aptuveni 20 000 apmeklētāju. Pasākuma mērķis – vienkopus pulcēt Latvijas stādu audzētājus, kolekcionārus un dārza inventāru tirgotājus ceturtajā lielākajā Latvijas pilsētā un Zemgales reģiona centrā Jelgavā, popularizējot sakoptas un skaistas vides nepieciešamību, sākot no sava pagalma.

Pasākumu organizē Jelgavas pilsētas dome un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra” sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti.

Atpūtas un izklaides iespējas Jelgavā „Stādu dienu” laikā

10. maijā pulksten 13 Sporta namā, Raiņa ielā 6, notiks Starptautiskais turnīrs boksā „Grand Prix Jelgava”. Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā pulksten 17 uzstāsies JPPI „Kultūra” bērnu vokālais ansamblis „Rotiņa” koncertā „Māmiņa pati labākā”, savukārt pulksten 19 kultūras namā „Rota” muzikālā apvienība „Tik un Tā” rīko dzimšanas dienas sarīkojumu „Pirmie 10”. Ieeja uz koncertiem ir bez maksas.

11. maijā pulksten 10 Zemgales Olimpiskajā centrā notiks Latvijas Lakrosa čempionāts, bet Sporta hallē – VII Baltijas J.K.A. karatē čempionāts. Pulksten 15 Jelgavas Sv. Annas baznīcā izskanēs Mātes dienai veltīts koncerts. Piedalās: JPPI „Kultūra” bērnu vokālais ansamblis „Rotiņa” un Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālais ansamblis „Knīpas un Knauķi”. Ieeja bez maksas.

Tāpat ikviens jelgavnieks un pilsētas viesis aicināts apmeklēt Kurzemes Hercogu kapenes Jelgavas pilī. Izstāžu telpās līdzās kapenēm izstādīti restaurētie tērpi un vēsturiskas ziņas par tur guldītajām personām. Savukārt Pils salas ziemeļdaļā, kur atrodas Lielupes palienes pļavas, „saimnieko” savvaļas zirgi. Jelgava ir pirmā pilsēta Latvijā, kur savvaļas zirgi mitinās pilsētas teritorijā. Šie gaiši brūnie neliela auguma zirgi ar melnu svītru pār muguru ir iecienīts pilsētas apmeklētāju galamērķis.

 
Informācija sagatavota
JPPI „Kultūra”