17.4 °C, 1 m/s, 93.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaNedēļas nogalē nakts stundās jāievēro komandantstunda
Nedēļas nogalē nakts stundās jāievēro komandantstunda
29/01/2021

No piektdienas, 29. janvāra, līdz svētdienai, 31. janvārim, nakts stundās visā Latvijā būs jāievēro komandantstunda, paredz iepriekš Ministru kabinetā lemtais. Komandantstundas laikā no pulksten 22 līdz pulksten 5 iedzīvotājiem būs pienākums uzturēties savā dzīvesvietā, kā arī samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem – neuzņemt viesus, nedoties privātās vizītēs.

Dzīvesvietas atstāšana šajā laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos. Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā norāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu, un pārvietošanās galamērķi. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.

 

Pārvietošanās ierobežojumi noteiktajās nakts stundās neattieksies uz personām, kuras dodas uz darba vai dienesta vietu, vai no tās, vai veic darba vai dienesta pienākumus. Tāpat šī prasība neattieksies uz pārvietošanos, kas nepieciešama ārstniecības pakalpojumu saņemšanai vai dzīvnieku veterinārmedicīniskajai aprūpei, vai diennakts aptiekas apmeklējumam.

 

Šajās dienās tirdzniecības vietas, ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietas un klātienes pakalpojumu sniedzēji darbu beidz ne vēlāk kā pulksten 21, lai darbinieki laikus varētu nokļūt dzīvesvietā. Savukārt degvielas uzpildes staciju darba laiks, avārijas un neatliekamu komunālo pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots. Arī citi uzņēmumi var turpināt strādāt, nodrošinot darbības nepārtrauktību, tai skaitā, nodrošinot darbu maiņās, arī naktīs. No pulksten 22 līdz pulksten 5 taksometru pakalpojumus vienatnē drīkst izmantot tikai, lai dotos uz darbu, ārstniecības iestādi, veterinārmedicīnas iestādi un atgrieztos mājās.

 

Pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontroli veic Valsts policija un par noteikumu vai citu ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpšanu paredzēts arī sods. Jelgavas pilsētā komandantstundas ievērošanu uzrauga arī pašvaldības policisti un Zemessardzes darbinieki. Kā liecina apkopotā informācija, aizvadītajā nedēļas nogalē Valsts policijas Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem  uzsākti 48 administratīvā pārkāpuma procesi, 30 gadījumos piemērojot naudas sodu. Savukārt Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija par komandantstundas neievērošanu sodu no 10 līdz 500 eiro piemērojusi kopumā 21 personai, bet vēl 11 iedzīvotājiem izteikts mutisks aizrādījums.

 

 

Foto: Valsts policija

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē