14.7 °C, 2.2 m/s, 95.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNegaisa laikā pilsētā nolauzti koki
Negaisa laikā pilsētā nolauzti koki
07/08/2023

Stiprais lietus un vējš pirmdien Jelgavā būtiskus postījumus nav radījis. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) saņemti divi izsaukumi par nolūzušiem kokiem. Ņemot vērā Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra izsludināto sarkano brīdinājumu par negaisu līdz pulksten 3 naktī, Pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) un “Pilsētsaimniecības” speciālisti turpina sekot līdzi situācijai.  

“Tiek veikts lietus ūdens kanalizācijas sūknētavu monitorings, kā arī sekots līdzi situācijai pilsētas videonovērošanas kamerās. Visas sūknētavas strādā, un šīs lietavas nav radījušas būtiskas problēmas,” skaidro “Pilsētsaimniecības” vadītājs Māris Mielavs.

Ņemot vērā meteorologu brīdinājumus, POIC un “Pilsētsaimniecība” turpina monitoringu. Pēc POIC datiem meteoroloģiskajā stacijā Brīvības bulvāra un Rīgas ielas krustojumā 7. augustā no pulksten 13.26 līdz 19.20 fiksētais nokrišņu daudzums ir 23,05 milimetri uz kvadrātmetru. Jāpiebilst, ka pagājušā gada augusta pirmās dekādes nokrišņu norma Latvijā bija 21,7 milimetri uz kvadrātmetru.

VUGD informē, ka šodien Jelgavas pilsētā saņemti divi izsaukumi uz glābšanas darbiem – Dārza ielā vējā nolauzts koks bija uzkritis uz divstāvu mājas jumta, bet Mātera ielā nolūzis koks uzkritis uz ceļa braucamās daļas. Ugunsdzēsēji kokus sazāģējuši.

Atgādinām, ja negaisa laikā ir konstatēti pilsētas infrastruktūras bojājumi, iedzīvotāji aicināti zvanīt POIC pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.