24.3 °C, 5.6 m/s, 84.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNelegālais koris pulcē skatītājus; izrādi rādīs arī sestdien
Nelegālais koris pulcē skatītājus; izrādi rādīs arī sestdien
27/05/2022

Piektdienas vakarā jelgavniekiem neierastā vietā – pašvaldības iestādes Pilsētsaimniecība pagalmā Pulkveža Oskara Kalpaka iela 16A –, notika Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra pilsētvides izrāde Leldes Jaujas lugai Nelegālais koris. Teātris uz izrādi Pilsētsaimniecības pagalma garāžās skatītājus gaidīs arī sestdiena, 28. maijā, pulksten 21. 

Izrādes režisore Dace Vilne stāsta, ka šī izrāde ir par sabiedrības garīgo pieaugšanu, par to, vai varam ar nedaudz ironisku skatu paskatīties uz pēdējos divos gados piedzīvoto.

 

Lugas darbība notiek nomaļā garāžā Covid-19 pandēmijas laikā. Latvijā izsludināts ārkārtējais stāvoklis un no tā izrietošie cilvēku pulcēšanās ierobežojumi. Jauktā kora diriģents ir noorganizējis kora mēģinājumu, riskējot par to tikt sodīts. Uz mēģinājumu ierodas tikai neliela daļa dziedātāju, tomēr arī tas pārsniedz atļauto skaitu. Diriģents ir aizkustināts par cilvēku dziedātdegsmi, lai gan dažiem dziedātājiem iemesls, kāpēc viņi ir ieradušies, ir cits – viens bēg no mājām, kur nav iespējams pastrādāt, citam tas ir izdzīvošanas jautājums – pandēmijas dēļ grūti nopelnīt naudu, tāpēc tiek izmantoti kontakti korī.

 

Lomās: Santa Bērziņa, Liene Krūmiņa, Indra Soika-Dreimane, Ilva Zvilna, Ilmārs Dūrītis, Ansis Griķis, Pāvels Palijs, Vjačeslavs Palijs, Juris Puiķis, Vlads Spunītis. Piedalās vokālais ansamblis “Procesā”. Izrādes garums – apmēram stunda.

 

Jāpiebilst, ka izrāde sestdienas vakarā notiks arī lietus gadījumā. Skatītāji savai ērtībai aicināti līdz paņemt saliekamo ceļojumu krēslu vai ko citu, uz kā var apsēsties.

 

Jāpiebilst, ka pagājušogad pilsētas svētkos Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris skatītājus priecēja ar pilsētvides izrādi “Jelgavas balkonu klubiņš”, kurā kā spēles vieta tika izmantoti Akadēmijas ielas 2 daudzdzīvokļu nama balkoni. Izrāde tapa ar mērķi radīt prieku un labu garastāvokli pandēmijas laikā.

 

Jāpiebilst, ka Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā 28. un 29. maijā pulksten 14 notiks Ādola Alunāna Jelgavas teātra izrāde Jānis Dreslers “Burbuļmātes prieki un bēdas”. Burbuļmāte sapņo, ka viņa stiepj no Centrāltirgus pilnu grozu dažādām delikatesēm: tur ir gurķīši, ir nēģīši, ir lielas čupas serinku… Kas notiks, kad viņa pamodīsies, pastāstīs viņa pati, uzdziedot pa kādai labi pazīstamai ziņģei. Režisore – Lūcija Ņefedova (in memoriam).

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē