16.9 °C, 0.5 m/s, 89.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNīderlandes vēstnieka vizīte Jelgavā
Nīderlandes vēstnieka vizīte Jelgavā
11/01/2006

Trešdien, 11.janvārī Jelgavā oficiālā darba vizītē ieradās Nīderlandes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Roberts Šudeboms (Robert Schuddeboom) un Nīderlandes vēstniecības pārstāvis ekonomikas jautājumos Juris Dreimanis.

Vizītes gaitā vēstnieks tikās ar Jelgavas Domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu un priekšsēdētāja vietnieku Aigaru Rubli. Šī ir pirmā Nīderlandes vēstnieka oficiālā vizīte Jelgavā tāpēc sarunu laikā A. Rāviņš galvenokārt uzsvēra pilsētas pieredzi investīciju piesaistē un apgūšanā, akcentēja darbaspēka resursus, iepazīstināja ar lielākajiem Jelgavas uzņēmumiem un piedāvāja sadarbības iespējas jaunu ražotņu attīstīšanai pilsētas teritorijā.
Vēstnieks atzina, ka Jelgava ir dinamiska pilsēta un atzīmēja pilsētas tuvumu Rīgai kā nozīmīgu sadarbības faktoru ekonomikas jomā.

A.Rāviņš norādīja, ka sarunas laikā vēstnieks ar interesi iepazinās ar pilsētu, īpašu interesi izrādot par pārtikas pārstrādes uzņēmumiem. Tā kā līdz šim Jelgavai ar Nīderlandi nav izveidojusies cieša sadarbība, šī tikšanās ir pirmais solis, kam sekos darbs pie informācijas sagatavošanas Nīderlandes uzņēmējiem par iespējām savu darbību attīstīt Jelgavā.

Pēc sarunas ar Jelgavas Domes priekšsēdētāju savu produkciju vēstniekam prezentēja A/S „Jelgavas gaļas kombināts” komercdirektore Ilga Antuža un A/S „Zemgales piens” valdes priekšsēdētājs Raimonds Golgāns. Abu uzņēmumu pārstāvji izteica interesi par sadarbības iespējām gan savas produkcijas realizēšanā, gan ražošanā.
Pēc tam Nīderlandes vēstnieks apmeklēja Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centru, Jelgavas Kultūras namu un iepazinās ar Jelgavas jaunajām ražošanas teritorijām.

Informācija sagatavota Jelgavas Pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektorā