1.6 °C, 2 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNĪN maksāšanas paziņojumus izsūtīs līdz 15. februārim; pirmais maksāšanas termiņš – 2. aprīlis
NĪN maksāšanas paziņojumus izsūtīs līdz 15. februārim; pirmais maksāšanas termiņš – 2. aprīlis
05/02/2024

Jelgavas pašvaldības Finanšu departaments līdz 15. februārim izsūtīs maksāšanas paziņojumus iedzīvotājiem par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) 2024. gadam. NĪN maksājuma termiņi šajā gadā ir 2. aprīlis, 15. maijs, 15. augusts un 15. novembris.

Finanšu departaments aicina ikvienu NĪN maksātāju, kas vēl līdz šim to nav izdarījis, turpmākai saziņai pašvaldībai paziņot savu elektroniskā pasta adresi vai portālā www.latvija.lv izveidot sev e-adresi, lai 2024. gada NĪN maksāšanas paziņojumus saņemtu elektroniskā veidā. Tas ļautu ietaupīt gan pašvaldības līdzekļus par pasta pakalpojumiem, gan papīru, sekmētu tīras vides saglabāšanu, kā arī nodrošinātu, ka maksāšanas paziņojumu persona saņem neatkarīgi no savas atrašanās vietas.

Ērtākais veids, kā pieteikties elektronisko dokumentu saņemšanai uz e-pastu, kā arī atgādinājumam īsziņas veidā uz mobilo tālruni (SMS) par NĪN nomaksas termiņu, ir portālā www.epakalpojumi.lv, sadaļā “Nekustamais īpašums”, pakalpojums “E-pasta un SMS pieteikums”. Iesniegumu var arī sūtīt pa pastu vai iesniegt klātienē Jelgavas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Jelgavā, Lielajā ielā 11, LV-3001, vai arī nosūtīt elektroniski parakstītu iesniegumu uz e-pasta adresi pasts@jelgava.lv. Ja persona jau ir aktivizējusi savu e-adreses kontu portālā www.latvija.lv, tad papildu darbības nav jāveic, jo maksāšanas paziņojums automātiski tiks nosūtīts uz personas digitālo pastkastīti.

Pašvaldība NĪN maksāšanas paziņojumu izsūtīs elektroniski uz NĪN maksātāja norādīto e-pasta adresi vai e-adresi vai pa pastu. Ja NĪN maksātājs paziņojumu nebūs saņēmis līdz 15. februārim, saskaņā ar likumu “Par nekustamā īpašuma nodokli” mēneša laikā par to rakstiski jāinformē pašvaldība. Svarīgi – pat ja paziņojums nav saņemts, NĪN maksātājs saskaņā ar šo likumu ir atbildīgs par pilnīgu nodokļa nomaksāšanu noteiktajā laikā un, iestājoties nodokļa nomaksas termiņam, nav tiesīgs aizbildināties, ka maksāšanas paziņojumu nesaņēma.

Ja maksāšanas paziņojums nav saņemts, nodokļa maksātājam par to rakstiski jāinformē pašvaldība, iesniedzot iesniegumu klātienē Jelgavas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11, nosūtot parakstītu iesniegumu Jelgavas pašvaldībai pa pastu uz adresi: Lielā iela 11, Jelgava, LV-3001, vai elektroniski parakstītu (ar drošu elektronisko parakstu) iesniegumu nosūtot uz e-pasta adresi pasts@jelgava.lv. Tāpat pašvaldību var informēt, uzrakstot elektronisko iesniegumu portālā www.epakalpojumi.lv.

NĪN var maksāt avansā, samaksājot visu aprēķināto summu gan par ēkām, gan par zemi līdz pirmajam maksājuma termiņam, vai pa daļām līdz norādītajiem termiņiem.

NĪN maksājumu var veikt internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi norādot nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. Taču visērtāk NĪN nomaksāt, izmantojot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv, jo tur ir pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, turklāt nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija. Nomaksāt NĪN var arī veikalu tīkla “Maxima” kasēs un “Latvijas pasta” nodaļās, taču jāņem vērā, ka par katru maksājumu tiek ieturēta komisijas maksa.

Jautājumus par NĪN var precizēt Finanšu departamentā pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596.