14 °C, 1.7 m/s, 90.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNMPD godina savus cilvēkus un pateicas sadarbības partneriem
NMPD godina savus cilvēkus un pateicas sadarbības partneriem
29/03/2021

Sakot paldies par profesionalitāti ikdienas darbā, pašaizliedzību un izcilu veikumu kritiskos izsaukumos, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) apbalvojis vairāk nekā 100 savu darbinieku visā Latvijā. Apbalvojumus saņēmuši arī 10 Zemgales reģionālā centra Jelgavas brigāžu atbalsta centra darbinieki, tostarp balva Mūža ieguldījums pasniegta centra speciālistei brigāžu atbalsta jautājumos Intai Habibuļinai (attēlā), kura dienestā nostrādājusi jau 53 gadus. NMPD apbalvojums par ieguldījumu starpinstitūciju sadarbības veicināšanā pasniegts Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra vadītājam Gintam Reinsonam.

Pandēmijas un valstī noteikto epidemioloģisko drošības pasākumu dēļ tradicionālā svinīgā apbalvojumu pasniegšanas ceremonija šoreiz nenotika un pie laureātiem apbalvojumi aizceļoja individuāli, jo atzinība un paldies vārdi nedrīkst palikt nepateikti, norāda NMPD.

 

Sakot paldies par darbu un cildinot veikumu, apbalvoti ne vien tie dienesta darbinieki, kuri īpaši sarežģītās situācijās paveikuši visu iespējamo un pat neiespējamo, glābjot cilvēka dzīvību, bet arī tie, kuri ikdienā daudzu gadu garumā savas zināšanas un enerģiju pašaizliedzīgi velta dienestam.

 

NMPD apbalvojumu saņēmuši arī 11 Zemgales reģionālā centra Jelgavas brigāžu atbalsta centra darbinieki. Apbalvojums “Mūža ieguldījums” pasniegts centra speciālistei brigāžu atbalsta jautājumos I.Habibuļinai. Viņa dienestā ir nostrādājusi 53 gadus un iemantojusi darbinieku cieņu, dalās savā darba pieredzē, iedvesmo citus un motivē jaunos darbiniekus pilnveidoties. Strādājot par brigāžu atbalsta centra “Jelgava” dispečeri, viņa ir liels atbalsts operatīvā transportlīdzekļa vadītājiem izsaukuma adrešu jautājumos, jo perfekti pārzina brigāžu punkta apkalpes teritoriju, līdz ar to veicina daudz operatīvāku brigāžu nokļūšanu pie pacienta. NMPD norāda, ka viņa ir sagatavojusi darbam NMPD jauno mediķu paaudzi.

 

Apbalvojums “Par ieguldījumu” pasniegts diviem darbiniekiem – Jelgavas brigāžu atbalsta centra ārsta speciālista brigādes ārsta palīgam Tonijam Galanderam un Jelgavas brigāžu atbalsta centra ārsta palīgam Rustamam Junusovam. T.Galanders apliecinājis sevi kā zinošu, mērķtiecīgu un apzinīgu darbinieku, ir prasīgs pret sevi un saviem darba kolēģiem, daudz ieguldījis ārsta speciālista brigādes darbības nodrošināšanā un pilnveidošanā. Viņš arī māca kolēģus – T.Galanders ir praktisko treniņu vadītājs. Bet R.Junusovam apbalvojums piešķirts, izceļot viņa atsaucību un ieguldījumu dažādu jauninājumu atbalstīšanā un attīstīšanā. Viņš veiksmīgi strādā dažāda profila brigādēs, uz izsaukumiem brauc gan ierastajā trīs personu brigādē, gan ārstu speciālistu brigādē, gan jaunā tipa brigādē, kad izsaukumiem dodas divi ārsta palīgi, no kuriem viens arī vada mediķu auto. Uzteicama ir arī R.Junusova prasme veiksmīgi sagatavot jaunos kolēģus darbam dienestā.

 

Apbalvojums “Par profesionalitāti” piešķirts Attīstības plānošanas departamenta medicīnas statistiķei Zemgales reģionālajā centrā Elgai Fogelmanei un Grāmatvedības nodaļas vecākajai grāmatvedei Zemgales reģionālajā centrā Anitai Kreicbergai. E.Fogelmane uzkrājusi neatsveramu darba pieredzi un savus amata pienākumus pilda ar ļoti lielu atbildību. Viņa raksturota kā precīza, prasīga pret sevi, komunikabla un atsaucīga. Savukārt A.Kreicberga izceļoties ar izteiktu atsaucību skaidrot reģionālā centra kolēģiem grāmatvedības jautājumus.

 

Apbalvojumu “Par pašaizliedzību” saņēma divas Jelgavas mediķu brigādes. Dienestā norāda, ka šo apbalvojumu piešķir par pašaizliedzīgu rīcību, nodrošinot neatliekamo medicīnisko palīdzību īpašos, sarežģītos un neikdienišķos apstākļos vai situācijās, kas apdraud paša palīdzības sniedzēja dzīvību un veselību. Apbalvojums piešķirts par palīdzības sniegšanu gados jaunam cilvēkam, kuram darba vietā pēkšņi pasliktinājās veselība un viņš saļima. Mediķi pacientam atdzīvināšanas pasākumus veica vairāku metru augstumā uz dēļu platformas, paši riskējot ar savu dzīvību. Ārsta palīgu brigāde – Gatis Ķiršakmenis, nu jau bijušais Zemgales reģionālā centra ārsts, Emīlija Bērziņa, Jelgavas brigāžu atbalsta centra brigādes vadītāja un neatliekamās medicīnas ārsta palīdze, un Raimonds Ābele, Zemgales reģionālā centra operatīvā transportlīdzekļa vadītājs. Ārstu speciālistu brigāde – Dmitrijs Semjonovs, Jelgavas ārsta speciālista brigādes vadītājs un neatliekamās medicīnas ārsts, anesteziologs, un Artūrs Sņetkovs, Jelgavas ārsta speciālista brigādes ārsta palīgs.

 

Šajā reizē sveikti arī sadarbības partneri. Apbalvojumu “Par ieguldījumu” saņēma Jelgavas pilsētas pašvaldības operatīvās informācijas centra vadītājs G.Reinsons. NMPD norāda, ka viņam apbalvojums piešķirts par personīgo ieguldījumu un starpinstitūciju sadarbības veicināšanu, nodrošinot medicīnisko palīdzību publiskos pasākumos un mācībās. “Ar Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra vadītāju mums ir izveidojusies ļoti sekmīga un ilglaicīga sadarbība. Pateicoties viņa augstajai profesionalitātei, atsaucībai, operativitātei, personīgai iesaistei un izpratnei par operatīvo dienestu, bez aizšķēršanās esam sekmīgi nodrošinājuši medicīnisko palīdzību dažādos publiskos pasākumos un mācībās,” norāda NMPD Zemgales reģionālā centra vadītājs Dmitrijs Sergejevs.

 

 

Foto: NMPD arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē