25.7 °C, 4.1 m/s, 35.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNo 1. aprīļa spēkā stājas jauna valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība
No 1. aprīļa spēkā stājas jauna valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība
30/03/2020

No 1. aprīļa Latvijā stājas spēkā Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendēta valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība. Tā paredz, ka ārsti Latvijā, tāpat kā citās valstīs, kompensējamo zāļu A saraksta receptēs norādīs zāļu aktīvo vielu, nevis zāļu nosaukumu. Savukārt aptiekās no vienādas iedarbības zālēm pacientam izsniegs tās zāles, kurām ir zemākā maksa. 

Lai atvieglotu pāreju uz jauno valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtību, Veselības ministrija (VM), Zāļu valsts aģentūra, Nacionālais veselības dienests un Veselības inspekcija jau kopš aizvadītā gada novembra ir uzsākuši ārstu un farmaceitu informēšanu par aktīvās vielas izrakstīšanas kārtību.

Kas jāņem vērā pacientiem?

Iedzīvotājiem jaunā valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība būtiskas izmaiņas vai neērtības pēc 1. aprīļa neradīs. Ir iespējamas situācijas, kad farmaceits izsniegs zāles, kuru iepakojums, krāsa vai forma var atšķirties no ierastajām, bet šo zāļu iedarbība būs vienāda un šīm zālēm būs tāda pati kvalitāte un drošums.

Veselības ministrija un Zāļu valsts aģentūra tāpat kā līdz šim, lai izvairītos no nevajadzīgiem satraukumiem, aicina iedzīvotājus, kam nepieciešamas valsts kompensējamās zāles, receptes saņemšanai savlaicīgi apmeklēt savu ārstu.

Papildus informācija par kampaņu pieejama šeit.

Foto: pixabay.com

Informācija sagatavota

Zāļu valsts aģentūrā