17.8 °C, 3.7 m/s, 82.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeNo 1. jūlija sejas aizsegs sabiedriskajā transportā vairs nav obligāts
No 1. jūlija sejas aizsegs sabiedriskajā transportā vairs nav obligāts
30/06/2020

Pēc ārkārtējās situācijas darbības laika beigšanās šā gada 9. jūnijā Covid-19 epidemioloģiskā situācija ir uzlabojusies, tādējādi var veikt atsevišķu epidemioloģiskās drošības pasākumu samazināšanu. Ministru kabinets (MK) lēmis par izmaiņām, kas stājas spēkā no 1. jūlija, tostarp, ka, braucot sabiedriskajā transportā, vairs nav obligāti nēsāt sejas aizsegu.

Grozījumi noteikumos paredz, ka no 1. jūlija sabiedriskajā transportā vairs nebūs obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs. Tā lietošanai būs ieteikuma raksturs – it īpaši personām, kurām ir elpceļu slimības pazīmes. Savukārt personām, kuras iebraukušas no ārvalstīm ar augstu saslimstību ar Covid-19, dodoties uz dzīvesvietu pašizolācijā, izmantojot sabiedrisko transportu, mutes un deguna aizsegs būs jālieto. “Protams, šīs izmaiņas attiecas arī Jelgavas autobusu parka autobusiem, turpmāk sejas maskai vai aizsegam neesot obligātam. Līdz ar to autobusos tiek noņemtas arī uzlīmes par šādu prasību,” informē Jelgavas autobusu parka Pārvadājumu nodaļas vadītājs Gatis Dūmiņš.

 

Viņš piebilst, ka autobusos vēl joprojām tiks saglabātas aprīlī uzstādītās plastikāta aizsargbarjeras, kas norobežo autobusa vadītāju no pasažieriem. Tās šajā laikā ir sevi pierādījušas kā labs risinājums epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanai un arī šoferi tās vērtējot pozitīvi. Aizsargbarjeras ne vien samazina šoferu risku inficēties ar dažādām saslimšanām, bet arī ļauj nodrošināt ventilāciju, netraucējot autobusa pasažieriem, kas ir īpaši svarīgi siltajos vasaras mēnešos.

 

Tāpat valdība lēmusi, ka no 1. augusta ārtelpās būs atļauts pulcēties līdz 3000 cilvēkiem, ievērojot nosacījumu, ka vienai personai tiek nodrošināta 4 kvadrātmetru liela platība. Savukārt sabiedriskās ēdināšanas telpās no 1. jūlija jāievēro nosacījums par 3 kvadrātmetru lielu platību uz vienu cilvēku. Tāpat noteikumos precizēts, ka uz sporta pasākumiem ārtelpās netiek attiecināti to norises laika ierobežojumi.

 

 

Foto: Pexels

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē