23.2 °C, 2.8 m/s, 55.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNo 1. jūnija bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā ir atvērta
No 1. jūnija bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā ir atvērta
31/05/2021

Pagājušajā nedēļā ekspluatācijā nodota jaunā bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā, un 1. jūnijā parks ver vārtus apmeklētājiem. Turpmāk katru dienu tas būs atvērts no pulksten 7 līdz 23.

Līdz ar rotaļu pilsētiņas atvēršanu Jelgavas ģimenes iegūst vēl vienu sakārtotu vietu, kur kopā radoši pavadīt laiku septiņos aktīvos un izzinošos laukumos bērniem vecumā no viena līdz 12 gadiem. Ozolkoka namiņi vairākos stāvos, gaisa takas, sajūtu takas un dārzs, tuneļi un slīdkalniņi, vieta radošām rotaļām ar ūdeni, velotrase, chill zona, šķēršļu trase – tā ir tikai daļa no visa, ko bērni un jaunieši var baudīt jaunajā atpūtas un rotaļu pilsētiņā Uzvaras parkā. Parkā aktivitāšu laukumi izbūvēti zonās un atbilstoši trīs dažādām vecuma grupām, dodot katram no tiem kāda Latvijas dzīvnieka vārdu: “Eiropas ūdrs” un “Lielais susuris” – 1–3 gadus veciem bērniem, “Āpsis” un “Ziemeļu lūsis” – 2–6 gadus veciem bērniem, “Lidvāvere” – 6–12 gadus veciem bērniem.

 

 

Pie katra laukuma uzstādīts informatīvs stends, lai apmeklētāji varētu iepazīt katras iekārtas funkcionalitāti, drošības noteikumus un atbilstību konkrētai vecuma grupai. Taču, kā uzsver Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vecākā projektu vadītāja Daina Traidase, pirmās divas nedēļas parkā ģimenēm un mazajiem apmeklētājiem palīdzēs iejusties Jelgavas brīvprātīgie jaunieši, kuri nepieciešamības gadījumā izskaidros rotaļu iekārtu darbības principu un drošības noteikumus.

 

Rotaļu pilsētiņas apsaimniekošanu nodrošina pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”. Parkam apmeklētāji var piekļūt gan no Uzvaras ielas, gan Lapskalna ielas, kur stāvvietā iespējams novietot automašīnu. Vasaras sezonā parka vārti katru dienu tiks atvērti pulksten 7 un slēgti pulksten 23. Ieeja rotaļu pilsētiņā ir bez maksas.

 

Apmeklētāji aicināti parkā ievērot Jelgavas pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumus, kā arī epidemioloģiskās drošības prasības. Jāpiebilst, ka parka teritorijā darbojas arī videonovērošanas sistēma.

 

Atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā tapusi, Jelgavas pašvaldībai sadarbojoties ar akciju sabiedrību “Latvijas valsts meži”, kas Jelgavai laukuma izveidei dāvināja 500 000 eiro. Savukārt pašvaldības finansējums ir vēl 94 000 eiro.

 

Darbus objektā konkursa kārtībā veica uzņēmums “Alejas projekti”, projekta autors – SIA “Veido vidi”, bet koka rotaļu konstrukcijas izgatavoja uzņēmums “Labie koki konstruē”, būvuzraudzību veica SIA “Būves birojs”. Paralēli tam pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” parkā īstenoja atsevišķu projektu, izbūvējot apgaismojumu un ierīkojot videonovērošanu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības 

Sabiedrisko attiecību pārvaldē