17.4 °C, 1 m/s, 93.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNo 1. novembra būs jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi
No 1. novembra būs jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi
04/10/2022

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus SIA “Jelgavas ūdens”, un tie stāsies spēkā 1. novembrī. Tarifi pieauguši tikai saistībā ar iekļautās elektroenerģijas izmaksu pieaugumu. Pārējās izmaksu pozīcijas tarifos nav mainītas.

“Energoresursu cenām ir būtisks īpatsvars ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksās – tās veido apmēram 30 procentus no ekspluatācijas izmaksām. Elektroenerģijas rēķini, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, komersantiem ir pieauguši vairākkārt, līdz ar to, lai nodrošinātu pakalpojuma pieejamību, komersantiem nākas iesniegt jaunus tarifu projektus,” skaidro SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktore Agnese Kozlovska.

 

SPRK apstiprinājusi, ka no 1. novembra līdz 2023. gada 30. aprīlim SIA “Jelgavas ūdens” ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,20 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,48 EUR/m3

 

Attiecīgi no 2023. gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,22 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,52 EUR/m3. Salīdzinot ar spēkā esošajiem tarifiem, ūdensapgādes pakalpojumu tarifs pieaugs par 0,20 eiro, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 0,25 eiro.

 

“Vērtēšanas laikā komersants iesniedza tarifu projektu veidojošo izmaksu pamatojošos dokumentus un tarifu projekta precizējumus. Rezultātā, salīdzinot ar sākotnēji SPRK vērtēšanai iesniegto, ūdensapgādes pakalpojumu tarifu komersants palielināja par 0,03 eiro un kanalizācijas pakalpojumu tarifu par 0,04 eiro, kā arī iesniedza otru tarifu projektu periodam no 2023. gada 1. maija,” informē SPRK.

 

SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas. SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē