-4.7 °C, 0.9 m/s, 91.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNo 1.oktobra sāk darboties elektroniskās Jelgavas skolēnu apliecības
No 1.oktobra sāk darboties elektroniskās Jelgavas skolēnu apliecības
28/09/2012

No 1.oktobra par braucienu ar 50% atlaidi Jelgavas pilsētas maršrutu autobusos skolēni norēķināsies, izmantojot tikai jaunās elektroniskās Jelgavas pilsētas skolēna apliecības. Lai autobusā samaksātu par braucienu, skolēnam būs jāpieliek jaunā elektroniskā apliecība autobusā uzstādītajam POS terminālam un no autobusa vadītāja jāsaņem izdrukāta biļete. Lai izmantotu braukšanas maksas atlaidi, vecākiem aktivizētajā skolēna bankas kontā noteikti ir  jāieskaita nauda.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

No pirmdienas, 1.oktobra, par braucienu ar 50% atlaidi Jelgavas pilsētas maršrutu autobusos skolēni norēķināsies, izmantojot tikai jaunās elektroniskās Jelgavas pilsētas skolēna apliecības. Lai autobusā samaksātu par braucienu, skolēnam būs jāpieliek jaunā elektroniskā apliecība autobusā uzstādītajam POS terminālam un no autobusa vadītāja jāsaņem izdrukāta biļete. Lai izmantotu braukšanas maksas atlaidi, vecākiem aktivizētajā skolēna bankas kontā noteikti ir  jāieskaita nauda.
 
Oktobrī bezskaidras naudas norēķinu sistēma autobusos darbosies testa režīmā, tādēļ uzrādot tikai jaunā parauga skolēna apliecību, skolēns biļeti ar 50% atlaidi – 25 santīmiem – varēs iegādāties par skaidru naudu. Arī mazturīgo ģimeņu bērni varēs iegādāties  bezmaksas biļeti („0” biļeti) uzrādot  autobusā jaunā parauga skolēnu apliecību un Jelgavas pilsētas Sociālo lietu pārvaldes izsniegto izziņu par braukšanas maksas atvieglojumiem. Tāpat kā līdz šim, autobusos biļeti var iegādāties par skaidru naudu maksājot pilnu biļetes cenu – 50 santīmus.
 
Jelgavas pilsētas domes finansēto atlaidi 50% apmērā no braukšanas maksas pilsētas autobusu maršrutos var izmantot visi Jelgavas pilsētā deklarētie skolēni.
 
Lai izmantotu braukšanas maksas atlaidi, vecākiem aktivizētajā skolēna bankas kontā jāieskaita nauda, kas nepieciešama braukšanas apmaksai 50% apmērā, otrus 50% sedz pilsētas dome.
 
Vecāku līdzfinansējuma apmērs ir atkarīgs no skolēna iespējamo braucienu skaita un vecākiem pašiem jālemj par naudas apmēru, kuru ieskaitīt bērna kontā. Tas ļaus sekot skolēna braucienu skaitam.
 
Pašvaldība paredz, ka skolēns pilsētas autobusā ar 50% atlaidi varēs braukt ne vairāk kā 8 reizes dienā. Savukārt skolēniem, kuriem ir tiesības ar autobusu braukt bez maksas, otru finansējuma daļu segs Jelgavas pilsētas Sociālo lietu pārvalde.
 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē