19.1 °C, 1.8 m/s, 94 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaNo 11.novembra iespējams noformēt ielu tirdzniecības atļaujas nākamajam gadam
No 11.novembra iespējams noformēt ielu tirdzniecības atļaujas nākamajam gadam
22/10/2019

No 11. novembra Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība” sāks izsniegt atļaujas ielu tirdzniecībai pašvaldības iekārtotajās ielu tirdzniecības vietās 2020. gadam. Lai saņemtu atļauju ielu tirdzniecībai pašvaldības iekārtotā ielu tirdzniecības vietā, tirgotājam jāiesniedz iesniegums Iestādē Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 16a, 3.kabinetā. 

Saskaņā ar Ministru kabineta 2010. gada 12. maija noteikumu Nr.440 “Noteikumi par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību” 15.6.1 apakšpunktu jāiesniedz tirdzniecības dalībnieka apliecinājums par Valsts ieņēmumu dienestā reģistrētas nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektroniskās ierīces vai iekārtas tehniskās pases vai Valsts ieņēmumu dienestā reģistrētu kvīšu esību.

 

Fiziskās personas, kuras reģistrējušas saimniecisko darbību atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem, iesniegumam pievieno saimnieciskās darbības veicēja apliecības kopiju un juridiskās personas reģistrācijas apliecības kopiju. Noformējot atļauju, iesniedzējam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Tirgotājam arī jāsamaksā pašvaldības nodeva par ielu tirdzniecību publiskās vietās. Nodevas apmērs noteikts Jelgavas domes 2007.gada 28.decembra saistošo noteikumu Nr.185 “Par Jelgavas pilsētas pašvaldības nodevām” IV nodaļas 12.punktā. Nodevas likme par tirgošanos ar pašu ražoto lauksaimniecības produkciju un pašu izgatavotiem amatniecības darinājumiem ir 0,43 euro dienā, 2,13 euro nedēļā vai 7,11 euro mēnesī. Atļauju pašvaldības iekārtotajās ielu tirdzniecības vietās var noformēt Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība”:

 
  • pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no pulksen 8 līdz 10 un no pulksten 15.30 līdz 16.30,
  • kā arī piektdienās no pulksten 8 līdz 10,
  • Brīvdienās un svētku dienās atļaujas neizsniedz. Tirgotājiem, kuri vēlas tirgoties brīvdienās un svētku dienās, atļaujas jāizņem savlaicīgi!