31.3 °C, 3.8 m/s, 37.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNo 3. maija uzņēmumi var pieteikt darbiniekus kopīgai vakcinācijai
No 3. maija uzņēmumi var pieteikt darbiniekus kopīgai vakcinācijai
30/04/2021

Turpinot vakcinācijas gaitu, kā arī verot vaļā vakcinācijai visas iedzīvotāju grupas, tie uzņēmumi, kas vēlēsies veikt savu uzņēmumu darbinieku organizētu vakcināciju, to varēs pakāpeniski izdarīt, informē Nacionālajā veselības dienestā. Paralēli uzņēmuma darbinieku individuālai vakcinācijai caur vietni manavakcina.lv, uzņēmums vai iestāde varēs sagatavot informāciju par vakcinējamo darbinieku skaitu, izvēlēties vakcinācijas veicēju un vakcinācijas veidu – vai nu doties uz vakcinācijas iestādi, vai aicināt vakcinācijas veicēju uz uzņēmuma telpām, vienojoties par laiku.

Līdz ar 3. maiju vakcīnu pret Covid-19 var saņemt ikviens Latvijas iedzīvotājs, attiecīgi visu pārējo nozaru uzņēmumi, tai skaitā nozares, kas ikdienā saskaras ar lielu iedzīvotāju skaitu, tautsaimniecībai nozīmīgo eksportējošo uzņēmumu darbinieki un citu uzņēmumu darbinieki, būs vakcinējami pēc darba devēju iesniegtās informācijas izvēlētajam vakcinācijas veicējam.

 

Uzņēmumi un iestādes var izvēlēties vienu no savu darba kolektīvu vakcinācijas veidiem: 

  1. Veikt darba kolektīva vakcināciju kādā no tuvākajiem vakcinācijas iestādes kabinetiem, rezervējot dienu vai vairākas un laiku kolektīva vakcinācijai (saraksts pieejams ŠEIT); 
  1. Izvēlētā uzņēmuma adresē, ja darbinieku skaits ir lielāks par 25, izvēloties kādu no izbraukuma pakalpojumu sniedzējiem konkrētā administratīvā teritorijā (saraksts pieejams ŠEIT). 

Uzņēmumi un iestādes savus darbiniekus, kuri ir izteikuši vēlmi vakcinēties, vakcinācijai piesaka, aizpildot veidlapu, kas publicēta Nacionālā veselības dienesta mājalapā. Pēc tam šī informācija jānodod izvēlētajam vakcinācijas veicējam.

 

Veidojot vakcinējamo personu sarakstu, tajā iekļaujamas tikai tās personas, kuras:

  1. pieteikušās vakcinācijai pret Covid-19 brīvprātīgi;
  2. devušas piekrišanu savu personas datu apstrādei šīs vakcinācijas, kā arī vakcinācijas procesa uzraudzības nodrošināšanai.

Uzņēmumiem un iestādēm svarīgi ņemt vērā to, ka visus darbiniekus vienlaicīgi nav ieteicams vakcinēt, ņemot vērā pēc vakcinācijas sagaidām paredzamās reakcijas – sāpīgums, apsārtums un pietūkums injekcijas vietā, kā arī akūtas muskuļu sāpes, galvassāpes, sagurums vai drudzis.

 

Lielākiem uzņēmumiem, kas strādā maiņās vai nepārtrauktā ražošanā, darbiniekus noteikti jāsadala grupās, kurus vēlams vakcinēt ar nedēļas starpību. Visu darbinieku vienlaicīga vakcinēšana var radīt uzņēmuma darba pārrāvumus uz 1 līdz 2 dienām. Lai no tā izvairītos, vakcinācijai jāplāno vairākas dienas.