22.5 °C, 2 m/s, 76.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaNo 4. janvāra 7.–12. klašu skolēni mācības turpina attālināti
No 4. janvāra 7.–12. klašu skolēni mācības turpina attālināti
29/12/2020

Saskaņā ar valdības lēmumu 1.–6. klašu skolēniem par nedēļu – līdz 8. janvārim – pagarināts brīvlaiks, bet 7.–12. klašu skolēniem 4. janvārī Jelgavas izglītības iestādēs mācību process atsāksies, mācoties attālināti.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza skaidro, ka 1.–6. klašu skolēniem ziemas brīvlaiks ir noteikts trīs nedēļas – līdz 8. janvārim. Plānots, ka mācības sākumskolas klasēs atsāksies 11. janvārī. Tiesa, šobrīd gan vēl nav zināms, vai mācību process noritēs klātienē, daļēji attālināti vai attālināti. Tas atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī un turpmākajiem valdības lēmumiem par drošības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai.

 

Bet 7.–12. klašu audzēkņiem mācības pēc ziemas brīvlaika atsāksies pirmdien, 4. janvārī, un mācību process saskaņā ar valdības noteikto kārtību tiks organizēts attālināti. “Katra izglītības iestāde atbilstoši mācību stundu plānam darbu organizē attālināti, skolotājiem ar skolēniem tiekoties tiešsaistē, vai arī skolēni saņem uzdevumus konkrētā mācību priekšmetā,” stāsta G.Auza.

 

Jāpiebilst, ka izglītības process attālināti tiks īstenots arī profesionālajās izglītības iestādēs. Ministru kabineta 17. decembra grozījumi rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” nosaka, ka klātienē, arī ne individuāli, līdz 11. janvārim nenotiek nekāda veida praktiskās nodarbības. Arī profesionālajā un augstākajā izglītībā, dažādos kursos un tamlīdzīgi nodarbības drīkst notikt tikai attālināti. Izņēmums ir klīniskā prakse rezidentūrā.

 

Arī interešu izglītība un dažādi mēģinājumi līdz 11. janvārim drīkst notikt tikai attālināti.

 

Pēc brīvlaika Jelgavas pamatskolā “Valdeka”-attīstības centrā un Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolā, ievērojot īstenoto izglītības programmu specifiku un bērnu individuālās vajadzības, 7.–9. klašu skolēni mācīsies klātienē.

 

Gan vecāki, gan skolēni par mācību procesa organizēšanu savā skolā individuāli tiek informēti e-klasē.

 

Jāpiebilst, ka pirmsskolas izglītības iestādes turpina darbu ierastajā režīmā – klātienē.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē