27.1 °C, 4.4 m/s, 46.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaNo 7. aprīļa varēs notikt amatierkustības un kultūrizglītības ārtelpu nodarbības līdz 10 personām
No 7. aprīļa varēs notikt amatierkustības un kultūrizglītības ārtelpu nodarbības līdz 10 personām
01/04/2021

Nolūkā mazināt Covid-19 izplatību Latvijā un novērst jaunā, daudz infekciozākā vīrusa Lielbritānijas celma pārnesi sabiedrībā, valdība 1. aprīlī lēma saglabāt lielāko daļu līdz šim noteikto drošības pasākumu, vienlaikus no 7. aprīļa sperot pirmo soli drošības pasākumu izmainīšanā un atļaujot amatierkustības kolektīvu, kā arī interešu un profesionālās ievirzes kultūrizglītības dalībnieku nodarbības ārtelpās grupās līdz 10 personām, informē Kultūras ministrijā.

Tāpat kā līdz šim klātienē varēs turpināt apmeklēt muzeju ārtelpu ekspozīcijas, doties uz bibliotēkām, lai saņemtu grāmatas līdzņemšanai, un iegādāties grāmatas un citas preces grāmatnīcās.

 

Lai nodrošinātu kultūras piedāvājuma veidošanu un pārraidīšanu digitālā formātā, strikti ievērojot Kultūras ministrijas izstrādātās vadlīnijas, turpinās filmēšanas darbi un tiešraižu nodrošināšana. Darbu, ievērojot noteiktos drošības pasākumus, turpina arī foto pakalpojumu sniedzēji. Vairāk – ŠEIT.

 

Tāpat ministrija iezīmē arī turpmāku iespējamo ierobežojumu atvieglošanas procesu kultūras jomā, ja mazinātos saslimstība ar Covid-19. Ja 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju nepārsniegs 320, tiks atļauti kultūrvietu, muzeju un bibliotēku klātienes apmeklējumi. Ja tas nepārsniegs 250, tiks atļauti brīvdabas auto un laivu pasākumi, bet saslimstības rādītājam nepārsniedzot 200 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, varētu tikt atļauti kultūras pasākumi brīvdabā, atļauto personu skaitu nosakot atkarībā no epidemioloģiskās situācijas.

 

 

Foto un informācija: Kultūras ministrija