27.1 °C, 3.2 m/s, 48.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaNo 7. decembra 5. līdz 12. klašu skolēni mācības turpina attālināti
No 7. decembra 5. līdz 12. klašu skolēni mācības turpina attālināti
04/12/2020

Valdībai ārkārtējās situācijas laikā ieviešot stingrākas epidemioloģiskās prasības, no nākamās nedēļas arī Jelgavas izglītības iestādēs attālināti būs jāmācās visiem 5. līdz 12. klašu skolēniem. Savukārt 1. līdz 4. klašu skolēni mācības turpinās klātienē vai atsevišķos gadījumos – daļēji klātienē.

Lielākās izmaiņas no nākamās nedēļas ir tieši 5. līdz 6. klašu audzēkņiem, kuriem visiem mācības būs jāturpina attālināti. Tas nozīmē, ka pirmo mācību semestris visi 5. līdz 12. klašu skolēni noslēgs, mācoties attālināti. Savukārt 1. līdz 4. klašu skolēniem mācību procesa organizācija skolās ir atšķirīga. To nosaka 30. novembra Ministru kabineta noteikumi, kas paredz: skolās, kuras turpina darbu klātienē, ir jānodrošina trīs kvadrātmetru liela telpas platība katrai personai. Šie epidemioloģiskie ierobežojumi būtiski mainījuši mācību procesa organizēšanu arī Jelgavas izglītības iestādēs.

 

“Jelgavas skolās vidējā klašu platība ir ap 55 kvadrātmetriem, kas no 30. novembra liedz klasē vienlaikus atrasties vairāk nekā 18 skolēniem. Tāpēc katra izglītības iestāde ir pilnībā pārplānojusi darbu, lai skolēniem nodrošinātu mācību procesu līdz pirmā semestra beigām. Ņemot vērā skolas infrastruktūru un pedagogu skaitu, primāri esam centušies nodrošināt to, lai mazāko klašu skolēniem mācības varētu notikt klātienē. Lai ievērotu epidemioloģiskās prasības, kur vien tas iespējams, klases dalot grupās, mācības notiek vienlaikus, taču atsevišķās telpās,” skaidro Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

 

Četrās pilsētas skolās – Centra pamatskolā, 6. vidusskolā, 5. vidusskolā, 4. vidusskolā, – 1. līdz 4. klašu skolēniem mācības pilnībā notiek klātienē, dalot klases grupās.

 

Savukārt Tehnoloģiju vidusskolas 1.–4. klašu skolēniem, kuri mācās Mātera ielas ēkā, darbs tiek organizēts tā, ka klātienē mācības notiek divas vai trīs dienas nedēļā, pārējā laikā mācību procesu nodrošinot attālināti. Līdzīgi arī 4. sākumskolā visiem 1.–4. klašu skolēniem darbs tiek organizēts grupās, nodrošinot iespēju vienu nedēļu skolēnu grupai mācīties klātienē, bet otru nedēļu – attālināti.

 

Jelgavas pamatskolā “Valdeka”-attīstības centrā un Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolā, ievērojot  īstenoto izglītības programmu specifiku un bērnu individuālās vajadzības, visi skolēni mācās klātienē.

 

Gan vecāki, gan skolēni par mācību procesa organizēšanu savā skolā un katrā klašu grupā individuāli tiek informēti e-klasē, kā arī katras skolas mājaslapā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē