15.2 °C, 2.9 m/s, 73.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNo 9. augusta VUGD veiks iedzīvotāju aptauju par ugunsdrošību
No 9. augusta VUGD veiks iedzīvotāju aptauju par ugunsdrošību
31/07/2019

Lai sekmētu ugunsdrošības uzlabošanos, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas no 9. augusta Jelgavā uzsāks iedzīvotāju aptauju un konsultēs par ugunsdrošību dzīvesvietā. Tā noritēs piektdienās, sestdienās un svētdienās. VUGD uzsver, ka amatpersonas būs dienesta formastērpā un uzrādīs dienesta apliecību.

VUGD amatpersonas dosies pie jelgavniekiem gan uz privātmājām, gan daudzstāvu dzīvojamajām mājām. Konkrēts skaits, cik iedzīvotāju Jelgavā plānots aptaujāt, nav noteikts, un katra aptauja jeb konsultācija ir individuāla un var ilgt no pāris minūtēm līdz pat stundai un ilgāk.

 

Iedzīvotājam tiks uzdoti apmēram 20 jautājumi par ugunsdrošību un pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumā. Vienlaikus tiks sniegtas konsultācijas par konkrētajam cilvēkam aktuāliem jautājumiem.

 

Jāuzsver, ka nākamā gada 1. janvārī spēkā stāsies nozīmīgas izmaiņas Ugunsdrošības noteikumos, paredzot, ka visos mājokļos – gan privātmājās, gan dzīvokļos – jābūt uzstādītiem autonomiem ugunsgrēka detektoriem, kas reaģē uz dūmiem, bet privātmājās papildus jānodrošina arī ugunsdzēsības aparāts. VUGD pārstāvji, kuri ieradīsies pie iedzīvotājiem veikt aptauju, par gaidāmajām izmaiņām varēs pastāstīt vairāk.

 

VUGD norāda, ka dzīvoklī jābūt uzstādītam vismaz vienam dūmu detektoram, bet privātmājā tam jābūt katrā ēkas stāvā. Pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa, par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu var uzlikt naudas sodu – fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajām – no 280 līdz 1400 eiro.

 

VUGD atgādina, ka ikvienam dzīvojamo māju īpašniekiem ir jārūpējas par sava īpašuma ugunsdrošību un, lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība un zināšanas. Tāpēc VUGD aicina neatlikt rūpes par savu un līdzcilvēku drošību, un savlaicīgi veikt nepieciešamās darbības, lai mājokli padarītu ugunsdrošu!

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē