19.9 °C, 6.3 m/s, 82.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNo augusta mainīsies ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojuma tarifs
No augusta mainīsies ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojuma tarifs
06/07/2022

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) pēc vairāku mēnešu ilgas pamatojuma izvērtēšanas 30. jūnijā apstiprināja SIA “Jelgavas ūdens” jaunos ūdenssaimniecības pakalpojuma tarifus, kuri būs spēkā no 1. augusta.

Līdzšinējais ūdensapgādes pakalpojuma tarifs no 0,90 eiro pieaugs līdz 1,21 eiro par vienu kubikmetru (ar PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs mainīsies no 1,23 eiro līdz 1,49 eiro par vienu kubikmetru (ar PVN). Tas nozīmē: ja līdz šim iedzīvotāji par ūdens un kanalizācijas patēriņu pieci kubikmetri mēnesī maksāja 10,65 eiro, tad no augusta maksa jau būs 13,49 eiro (ar PVN).    

 

SIA “Jelgavas ūdens” finanšu direktore Indra Bērziņa skaidro, ka šobrīd spēkā ir 2008. gadā apstiprinātie tarifi, kas nav mainīti 14 gadus. “Kopš tā laika būtiski ir augušas pakalpojuma tarifos iekļaujamās izmaksas – ūdenssaimniecības infrastruktūras sakārtošanas, uzturēšanas, elektroenerģijas, degvielas izmaksas un pārējie ekspluatācijas izdevumi. Jauno tarifa projektu izskatīšanai regulatorā iesniedzām pagājušā gada decembrī, un tas paredzēja tarifu paaugstināt jau no 1. aprīļa. Tarifa projekta izskatīšanas laikā mums nācās veikt pārrēķinus atbilstoši aktualizētām izmaksu prognozēm, galvenokārt saistībā ar energoresursu cenu kāpumu, līdz ar to apstiprinātais tarifs tiks piemērots no 1. augusta,” stāsta finanšu direktore.

 

SIA “Jelgavas ūdens” informē, ka kopš spēkā esošo tarifu apstiprināšanas uzņēmums Jelgavā ir realizējis piecus ES Kohēzijas fonda līdzfinansētus ūdenssaimniecības attīstības projektus: “Ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu attīstība Jelgavā, II kārta”, “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Jelgavā, III kārta”, “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Jelgavā, IV kārta”, “Notekūdeņu dūņu lauku paplašināšana Jelgavas pilsētas notekūdeņu attīrīšanas ietaisēs” un “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Jelgavā, V kārta”. Projektu gaitā ierīkota jauna ūdens sagatavošanas stacija un jauna otrā pacēluma sūkņu stacija, ierīkoti deviņi jauni dzeramā ūdens ieguves urbumi, trīs dzeramā ūdens ieguves urbumi pārbūvēti un 16 vecie urbumi tamponēti, ierīkotas 17 jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas un pārbūvētas trīs kanalizācijas sūkņu stacijas, veikta slēgtā dūņu lauka ierīkošana, ierīkojot trīs caurbraucamus segtos dūņu laukus ar kopējo platību 4800 kvadrātmetri, iegādāta specializēta traktortehnika notekūdeņu dūņu lauku ekspluatācijai, ierīkoti jauni un pārbūvēti esošie ūdensapgādes inženiertīkli kopumā 70,2 kilometru garumā un kanalizācijas inženiertīkli 71,95 kilometru garumā. Pēc šo projektu realizācijas pilsētas blīvāk apdzīvotajos rajonos 99,9 procentus īpašumu var pieslēgt centralizētajai kanalizācijas sistēmai un 99,5 procentus īpašumu – ūdenssaimniecības pakalpojumu sistēmai.

 

Jaunais tarifs stāsies spēkā no 1. augusta, un iedzīvotāji rēķinus par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu atbilstoši tam saņems septembrī.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē