20.7 °C, 2.6 m/s, 72.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaNo baroka līdz mūsdienām čella un ģitāras skaņās
No baroka līdz mūsdienām čella un ģitāras skaņās
05/03/2020

6. martā pulksten 18, Sieviešu dienu gaidot, Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē Skolotāju ielā 8 izskanēs čellista Maksima Beitāna un ģitārista Endija Rožkalna koncerts “Mīlestības spārnos”. Uz to bez maksas aicināts ikviens.

“Mūziķi kā duets Sabiedrības integrācijas pārvaldē viesosies pirmoreiz, tomēr kopīga čella un ģitāras programma jau izskanēja pagājušajā gadā Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā. Izskanēs gan kopīgi skaņdarbi, gan solo – atsevišķi muzicējot vai nu čellam, vai ģitārai,” informē pārvaldes vadītājas vietniece kultūras darba speciāliste Evika Kaufelde. Šī būs M.Beitāna atgriešanās ar koncertu Sabiedrības integrācijas pārvaldē, iepriekšējo uzstāšanos aizvadot 12. decembrī. Pasaulē atzītais čellists daudz koncertē ārpus Latvijas, tomēr neaizmirst dzimto pilsētu, regulāri sniedzot koncertus tieši jelgavniekiem.

 

Programmas līdzautors čella un ģitāras dueta dalībnieks E.Rožkalns stāsta, ka programmā izskanēs gan skaņdarbi no aizvadītā gada koncerta muzejā, gan vairāki pirmatskaņojumi: “Programma ir veltīta Sieviešu dienai, tāpēc savās noskaņās tā būs romantiska, bet tajā pašā laikā daudzveidīga, iekļaujot kompozīcijas, sākot no baroka laika līdz mūsdienām. Ģitāra un čells patiesībā ir ļoti radniecīgi instrumenti, ne tikai tāpēc, ka abiem ir stīgas, bet līdzīgi ir arī reģistri un tembrālie diapazoni, tādējādi atrodami pietiekami daudz skaņdarbu, kas rakstīti abiem instrumentiem.” E.Rožkalna un M.Beitāna sadarbība veidojusies jau Mūzikas skolas laikos, tomēr pirmā kopīgā uzstāšanās bija 2019. gada koncerts muzejā. “Sapratām, ka ir vērts šādu projektu īstenot, mums ir izdevies saspēlēties, un nu aizvadīti jau vairāki kopīgi koncerti. Protams, svarīgi ir atrast laiku mēģinājumiem, tāpēc visu plānojam ļoti punktuāli un precīzi, un redzam šai kopdarbībai arī turpinājumu,” teic ģitārists E.Rožkalns.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē