2.3 °C, 4.2 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNo daudzdzīvokļu namu pagalmiem un DAV laukumiem izvestas 10 tonnas eglīšu
No daudzdzīvokļu namu pagalmiem un DAV laukumiem izvestas 10 tonnas eglīšu
06/02/2024

SIA “Zemgales EKO” informē, ka pēc gada nogales svētkiem no daudzdzīvokļu namu pagalmiem un dalīto atkritumu vākšanas (DAV) laukumiem Ganību ielā, Salnas ielā un Paula Lejiņa ielā izvestas 10 tonnas eglīšu, kas ir par 0,5 tonnām vairāk nekā gadu iepriekš. 

Jāatgādina, ka daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji svētku eglītes līdz 31. janvārim drīkstēja novietot pie atkritumu konteineriem savā pagalmā un tās tika izvestas bez maksas. Ja tas netika izdarīts līdz noteiktajam datumam, par egļu izvešanu piemēroja papildu maksu.

Tāpat svētku eglītes jelgavnieki bez maksas varēja nodot DAV laukumos.

Kopumā no daudzdzīvokļu namu pagalmiem un DAV laukumiem izvestas 10 tonnas eglīšu. SIA “Zemgales EKO” norāda, ka visvairāk eglīšu, kā katru gadu, savāktas no pilsētas daudzdzīvokļu namu pagalmiem, mazāk egļu jelgavnieki nogādājuši kādā no DAV laukumiem, taču arī šī iespēja ir izmantota. Visas eglītes nogādātas pārstrādei, lai tās varētu izmantot kā kurināmo.

Jāatgādina, ka 15. janvārī noslēdzās siltumapgādes uzņēmuma “Gren” rīkotā akcija “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu”, kuras laikā jelgavnieki ar svētku eglītēm piepildīja 34 kubikmetrus lielu šķeldas konteineru. Savāktās eglītes tika nogādātas šķeldas ražotājam, lai pēc tam tās sašķeldotu un varētu izmantot enerģijas ražošanā, apsildot jelgavnieku mājokļus.