18.5 °C, 1.9 m/s, 59.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNo decembra mainīsies cenas tornī un Vecpilsētas mājā
No decembra mainīsies cenas tornī un Vecpilsētas mājā
28/11/2022

No 1. decembra mainīsies sniegto pakalpojumu cenas Jelgavas reģionālā Tūrisma centra (JRTC) apsaimniekotajos objektos – Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī palielināsies cena ieejas biļetei, telpu nomai un gidu pakalpojumiem, bet Vecpilsētas mājā mainīsies ieejas maksa.

Energoresursu un ēku apsaimniekošanas izmaksu pieaugums bija iemesls pārskatīt un aktualizēt ieejas maksas un sniegto pakalpojumu cenas gan tornī, gan Vecpilsētas mājā. Jaunais maksas pakalpojumu cenrādis apstiprināts oktobra domes sēdē.

 

No decembra maksa par torņa ekspozīciju, izstāžu zāles un skatu laukuma apmeklējumu pieaugušajiem būs 4 eiro (šobrīd tā ir 2,50 eiro), savukārt skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1,50 eiro (šobrīd – 1 eiro). Ģimenes biļete, kas paredzēta diviem pieaugušajiem un visiem ģimenes bērniem līdz 18 gadu vecumam, no 1. decembra maksās 6 eiro līdzšinējo 5 eiro vietā. Ieejas maksa par izstāžu zāles un skatu laukuma apmeklējumu pieaugušajiem būs 1,50 eiro (šobrīd – 1 eiro), skolēniem, studentiem, pensionāriem – 0,80 eiro (šobrīd – 0,50 eiro), bet, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, ekspozīcijas, izstāžu zāli un skatu laukumu varēs apmeklēt par līdzšinējo cenu, un pieaugušiem tā ir 2,50 eiro, maksa par skatu laukuma un izstāžu zāles apmeklējumu ir 1 eiro. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ieejas maksa ekspozīcijās, skatu laukumā un izstāžu zālē būs 1 eiro, tikai skatu laukumā un izstāžu zālē – 0,50 eiro.

 

Cena no decembra mainīsies arī vairākiem citiem JRTC sniegtajiem pakalpojumiem. Gida pakalpojumi latviešu valodā tornī būs pieejami par 15 eiro stundā, svešvalodā – par 20 eiro stundā. Skatu laukuma, kas ir viena no iecienītākajām kāzu ceremoniju vietām Jelgavā, nomas maksa no 1. decembra būs 30 eiro par pusstundu (šobrīd – 25 eiro), savukārt konferenču zāles noma būs 15 eiro stundā līdzšinējo 12 eiro vietā.

 

 

Šomēnes durvis vēra jaunā Vecpilsētas mājas interaktīvā ekspozīcija, kurā apmeklētāji var izzināt senās Jelgavas, tās ielu un ēku detaļas, iepazīt Vecpilsētas ielas 14 ēkas restaurācijas procesu un piedzīvot īpašus Vecpilsētas mājas atmiņu stāstus. Ieejas maksa novembrī pieaugušajiem ir 2 eiro, studentiem, skolēniem, pensionāriem – 1 eiro, bet ģimenes biļete maksā 4 eiro. Taču no 1. decembra ekspozīciju apmeklējums pieaugušajiem maksās 4 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1,50 eiro, savukārt ģimenes biļete maksās 6 eiro. Uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti vai Jelgavas skolēna apliecību, ieejas maksa paliks līdzšinējā – pieaugušajiem 2 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem 1 eiro.

 

Jāpiebilst, ka no ieejas maksas tornī un Vecpilsētas mājā ir atbrīvoti pirmsskolas vecuma bērni, personas ar I, II un III invaliditātes grupu, kā arī pieaugušo, pirmsskolas vecuma bērnu un skolēnu grupas vadītājs, ja grupā ir 10 un vairāk personu. Otrdienās objektus bez maksas var apmeklēt Jelgavas pašvaldības izglītības iestāžu skolēni.

 

Sīkāka informācija par ieejas maksu, telpu nomu, gidu pakalpojumiem un radošajām nodarbībām pieejama mājaslapā www.visit.jelgava.lv.

 

 

Foto: Jelgava.lv, visit.jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē