20 °C, 2 m/s, 73 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNo ietvēm un brauktuvēm tīra pirmo šā gada sniegu
No ietvēm un brauktuvēm tīra pirmo šā gada sniegu
23/11/2023

Naktī uz ceturtdienu, sagaidot meteorologu solīto sniegputeni, intensīvu darbu sācis arī ziemas dienests. Pulksten 4 no rīta piecas lielās tehnikas vienības uzsāka pilsētas brauktuvju tīrīšanu un kaisīšanu ar pretslīdes materiālu 3. maršrutā. Ietves un pilsētas laukumi tiek tīrīti un kaisīti, iesaistot 40 sētniekus un 18 mazos traktorus. Šobrīd tīrīšana turpinās.

Lai arī pašlaik turpinās intensīvas snigšana, dienas otrajā pusē tiek prognozēts lietus. Augstāka gaisa temperatūra, iespējams, sniegu nokausēs, tāpēc pēcpusdienā, izvērtējot meteoroloģiskos apstākļus, tiks lemts par pretslīdes materiāla atkārtotu kaisīšanu.

Aicinām gājējus būt uzmanīgiem un autovadītājus ievērot distanci, pārvietoties piesardzīgi.

Jelgavas pilsētā ziemas dienests asfaltēto ielu tīrīšanu veic pēc trīs izstrādātiem maršrutiem.

Jelgavas pilsētas ielas ar asfaltbetona segumu 1.maršrutā

Jelgavas pilsētas ielas ar asfaltbetona segumu 2.maršrutā

Jelgavas pilsētas ielas ar asfaltbetona segumu 3.maršrutā

Jāatgādina, ka šogad ziemas dienests uzsāka darbu 15. novembrī. Tas nozīmē, ka visu diennakti tiek sekots līdzi laikapstākļiem, lai nokrišņu laikā un līdz ar apledojuma veidošanos maģistrālās ielas un tiltu brauktuves nekavējoties apstrādātu ar pretslīdes materiālu. Pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība” norāda – ziemas dienests ir gatavs darbam.

Ziemas periodā Jelgavas pilsētas pašvaldības ielas un ceļi tiek uzturēti saskaņā ar noteikumiem “Jelgavas valstspilsētas pašvaldības ielu ikdienas uzturēšanas kārtība” un “Ielu un ceļu ikdienas uzturēšanas darbu tehniskām specifikācijām”.

Par pamanītajām ielu seguma problēmām – slīdamību, sniega sanesumiem un neizbraucamām vietām –, Jelgavas pilsētā aicinām ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.