16.6 °C, 2.8 m/s, 72.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalstsNo maija noteiktas iedzīvotāju grupas varēs saņemt papildu bezmaksas braucienus pilsētas autobusos
No maija noteiktas iedzīvotāju grupas varēs saņemt papildu bezmaksas braucienus pilsētas autobusos
26/04/2022

No maija plašāks atbalsts bezmaksas braucieniem pilsētas sabiedriskajā transportā būs pensionāriem, politiski represētajām personām, kā arī pirmo reizi trūcīgām un maznodrošinātām personām. Pensionāriem un politiski represētajām personām, kuras jau līdz šim izmantoja bezmaksas braucienus pilsētas autobusos ar Jelgavas valstspilsētas iedzīvotāja karti, papildu atbalsts tiks piešķirts automātiski. Savukārt trūcīgām un maznodrošinātām personām, kuras atbalstu saņems pirmo reizi, no 2. maija jādodas uz Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi (JSLP).

Marta domes sēdē tika apstiprināti grozījumi vairākos pašvaldības saistošajos noteikumos, un jauns atbalsta veids pilsētas sabiedriskā transporta izmantošanai no 1. maija būs trūcīgām un maznodrošinātām personām. Domes apstiprinātie grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos «Maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis un sociālās palīdzības pabalsti Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā» nosaka, ka pilsētas autobusos 20 bezmaksas braucienus mēnesī no šā gada 1. maija līdz 31. oktobrim piešķir personai darbspējas vecumā, kurai ir noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss. Jāpiebilst, ka pilsētā šobrīd ir 240 personas darbspējas vecumā, kam noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss. Tiek prognozēts, ka no 1. maija līdz 31. oktobrim pabalsta nodrošināšanai nepieciešamais finansējums ir 20 400 eiro.

 

 

Kā rīkoties darbspējīga vecuma trūcīgām un maznodrošinātām personām, lai saņemtu atbalstu?

 

Lai trūcīgas un maznodrošinātas personas varētu saņemt jauno atbalstu, tām no 2. maija ar iesniegumu jāvēršas JSLP Informācijas kabinetā pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no pulksten 8 līdz 17 vai piektdienās no pulksten 8 līdz 14.30. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments. JSLP vadītājas vietniece Jeļena Laškova skaidro, ka pēc iesnieguma uzrakstīšanas pārvaldes speciālisti pārliecināsies par personai piešķirto trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusu, lai pēc tam noformētu Jelgavas valstspilsētas iedzīvotāja karti, kas ļaus saņemt līdz 20 bezmaksas braucienus mēnesī pilsētas autobusos. Kartes noformēšana notiks pārvaldē, un personas tiks nofotografētas. Jelgavas valstspilsētas iedzīvotāja karte tiks izgatavota desmit dienu laikā. Tām personām, kuras jau līdz šim ir noformējušas Jelgavas valstspilsētas iedzīvotāja karti braucieniem sabiedriskajā transportā par pašu līdzekļiem, jaunu karti izgatavot nevajadzēs – nepieciešams vien iesniegt iesniegumu par pabalsta piešķiršanu.

 

Pensionāriem un politiski represētajām personām, kuras jau līdz šim saņem bezmaksas braucienus, papildu atbalsts tiks piešķirts automātiski

 

Papildu atbalsts bezmaksas braucieniem pilsētas autobusos no 1. maija būs arī pensionāriem un politiski represētajām personām. Grozījumi saistošajos noteikumos «Brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā» nosaka, ka tiek palielināts bezmaksas braucienu skaits pensionāriem no 10 braucieniem mēnesī līdz 20 braucieniem mēnesī no 1. maija līdz 31. oktobrim. Vienlaikus gan pensionāriem, gan politiski represētajām personām neizmantotos braucienus būs iespēja izmantot nākamajos mēnešos, un tas attieksies uz laika periodu no šā gada 1. maija līdz 31. oktobrim. Sākot ar 1. maiju, pensionāriem un politiski represētajām personām, kurām līdz 30. aprīlim jau būs piešķirts pabalsts pilsētas sabiedriskā transporta braukšanas maksas segšanai, automātiski tiks nodrošināta iespēja izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus bez maksas līdz 120 braucieniem sešu mēnešu garumā – no 1. maija līdz 31. oktobrim.

 

Savukārt pensionāriem, kuri JSLP pēc pabalsta sabiedriskā transporta pakalpojuma izmantošanai vērsīsies pirmo reizi, pabalsts tiks piešķirts no nākamā mēneša 1. datuma pēc mēneša, kad pieņemts pabalstu piešķiršanas darba grupas lēmums. Tiek prognozēts, ka kopumā pabalsta apmēra palielināšanai no pašvaldības budžeta papildus nepieciešami 319 357 eiro.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē