21.1 °C, 2.3 m/s, 87.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNobalso par Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu statusu saglabāšanu!
Nobalso par Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu statusu saglabāšanu!
28/02/2020

Sabiedrības iniciatīvu platformā ManaBalss.lv uzsākto iniciatīvu, kurā iedzīvotāji aicināti balsot pret pašreizējo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) likumprojektu apvienot Jelgavas pilsētu ar Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu, atbalsta arī Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācija.

“Arī pilsētas uzņēmēji aicina iedzīvotājus balsot pret nevienlīdzīgu un nepamatotu pašvaldību apvienošanas modeli, kura rezultātā Jelgava zaudēs republikas nozīmes pilsētas statusu, konkurētspēju un tiešās ES investīcijas pilsētvides attīstībai,” uzsver asociācijas valdes priekšsēdētājs Imants Kanaška. 27. februārī uzsākto iniciatīvu ar savu parakstu jau atbalstījuši vairāk nekā 1300 iedzīvotāju.

 

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija jau nobalsojusi par VARAM piedāvājumu apvienot Jelgavas pilsētu ar Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu, bet 5. martā likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” 2. lasījumā sāks skatīt Saeima.

 

“Likumprojekts paredz, ka Jelgavas pilsētai ne tikai netiek saglabātas tiesības būt par patstāvīgu administratīvu teritoriju, bet arī tiek atņemts republikas nozīmes pilsētas statuss. Šāds likumprojekta formulējums, pēc uzņēmēju domām, ir nepamatots un nepārdomāts, it sevišķi situācijā, kad republikas nozīmes pilsētas statuss tiek saglabāts Liepājai, Daugavpilij un pat Rēzeknei, kas pēc sociālajiem un ekonomiskajiem indeksiem ir mazāka pilsēta gan teritorijas, gan iedzīvotāju skaita ziņā un arī ekonomiski krietni mazāk attīstīta. Pēc piesaistītajām ārvalstu tiešajām investīcijām, kas ir objektīvs rādītājs uzņēmējdarbības un ekonomikas attīstībai konkrētajā vietā, Jelgava 2019. gadā starp Latvijas pilsētām un novadiem ierindojusies 7. vietā ar vairāk nekā 79 miljoniem eiro, savukārt Rēzekne atrodas tikai 30. vietā ar desmit reizes mazāku piesaistīto tiešo investīciju apjomu,” skaidro I.Kanaška, akcentējot, ka, īstenojot reformu, būtiski samazināsies jelgavnieku dzīves kvalitāte, pilsēta zaudēs gadu desmitiem mērķtiecīgi veidotās un attīstītās pozīcijas ne tikai kā valsts nozīmes ražošanas un biznesa, bet arī zinātnes un kultūras centrs.

 

Nobalsot par Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada iespēju pēc administratīvi teritoriālās reformas saglabāt savas tiesības pastāvēt atsevišķi var platformā ManaBalss.lv.

 

Lai iniciatīva nonāktu Saeimā, tā jāparaksta vismaz 10 000 Latvijas pilsoņu. Platformā Manabalss.lv ikviena balsotāja identitāti apstiprina Latvijas Republikā reģistrēta internetbanka.

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē