25.4 °C, 2.2 m/s, 63.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaNodod nevajadzīgo elektrotehniku un laimē balvas!
Nodod nevajadzīgo elektrotehniku un laimē balvas!
20/09/2023

23. septembrī “Zaļā josta” sadarbībā ar bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumu “BAO” un veikalu tīklu “K Senukai” rīko elektrotehnikas šķirošanas akciju. Iedzīvotāji akcijas laikā Loka maģistrālē 1b pie veikala “K Senukai” var bez maksas nodot nolietoto un vairs nevajadzīgo elektrotehniku.

Elektrotehniku varēs nodot no pulksten 10 līdz 13 Loka maģistrālē 1b.

Akcijā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, gan mazo tehniku, piemēram, gludekļus, mobilos telefonus, fēnus u.c.

Nododot sev nevajadzīgo elektrotehniku, iedzīvotāji varēs piedalīties loterijā un iegūt balvas.

Jāpiebilst, ka jebkura elektrotehnika ir bīstamie atkritumi, kas izgatavoti no visdažādākajiem materiāliem – toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, kadmija, svina, dzīvsudraba, vara u.c., dažādas plastmasas, stikla, vielām, kas novērš aizdegšanos, tāpēc tie, nonākot vidē, var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt cilvēka veselību. Pārstrādes punktos nodoto elektrotehniku izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, turpmākajos procesos tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.

Jāatgādina, ka Jelgavā elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumus tikai neizjauktā veidā bez maksas var nodot arī dalīto atkritumu vākšanas laukumos Ganību ielā 84, Salnas ielā 20 un Paula Lejiņa ielā 6. Sīkāka informācija – mājaslapā www.zemgaleseko.lv.