25.2 °C, 4.1 m/s, 34.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNodod vecās riepas bez maksas!
Nodod vecās riepas bez maksas!
10/10/2018

No 13. līdz 21. oktobrim dabai draudzīgās akcijas “Dod riepām otru dzīvi!” laikā desmit laukumos Latvijā tiek sniegta iespēja nodod vecās riepas bez maksas. Jelgavā nolietotās riepas varēs nodot SIA “Zemgales EKO” dalīto atkritumu savākšanas laukumos: Ganību ielā 84, Salnas ielā 20 un Paula Lejiņa ielā 6.

Ik gadu Latvijā oficiāli tiek ievestas 15 tūkstoši tonnu riepu. Vairums no tām pēc nolietošanas nonāk autoservisos, kas veic riepu montāžu, un pirms nodošanas pārstrādei tiek uzglabātas riepu savākšanas un uzglabāšanas laukumos. Taču ir gadījumi, kad nevajadzīgās riepas tiek uzkrātas garāžās, piemājas šķūnīšos, izmestas grāvī vai mežā.

 

Novēroti gadījumi, kad riepu saimnieks izvēlas vissliktāko aizliegto risinājumu – riepas sadedzinot. Atgādinām, ka riepām degot, vidē nonāk daudz kaitīgu vielu, kas piesārņo gaisu, tiek uzsūktas caur ādu vai saindē pārtiku un ūdeni, ko patērējam ikdienā. Tā rezultātā palielinās risks saslimt ar dažādām plaušu slimībām vai attīstīties ļaundabīgiem audzējiem.

 

Veco riepu nodošana parasti ir par maksu, un daudzi īsti nezina, kur šos videi bīstamos atkritumus var nodot. Latvijas Zaļais fonds parūpēsies, lai savāktās riepas tiktu savlaicīgi un atbildīgi pārstrādātas. No pārstrādātajām riepām var radīt segumus bērnu un sporta laukumiem, ilgāk lietojamus ceļa segumus un izturīgākas būves.

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē