24.4 °C, 4.8 m/s, 84.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNodoma protokols par enerģētiskās ražotnes būvniecību Jelgavā parakstīts
Nodoma protokols par enerģētiskās ražotnes būvniecību Jelgavā parakstīts
12/10/2006

Ceturtdien, 12. oktobrī Jelgavas pilsētas domē tās priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Krievijas kompānijas OOO „EKSPORTRADE” ģenerāldirektore Olga Bolšakova parakstīja nodoma protokolu par sašķidrinātās naftas gāzes termināļa būvniecību Jelgavā, Langervaldes ielā 2.

„Pēdējos gados Jelgavai ir izdevies piesaistīt būtisku ārvalstu investoru uzmanību, kas bieži tiek īstenota jaunu ražotņu izveidē. Šai aktivitātei ir racionāls izskaidrojums – Jelgava atrodas ģeogrāfiski un stratēģiski izdevīgā vietā, kur krustojas dzelzceļa līnijas un tranzītceļi. Turklāt pašvaldības īpašumā ir uzņēmējdarbībai nepieciešamās zemes platības, kas tiek iznomātas ar investoram izdevīgiem nosacījumiem”, uzsver A.Rāviņš.

Sašķidrināto naftas gāzes termināli plāno būvēt SIA Naftas tirdzniecības nams „Euro TransOil”, kura 75% kapitāldaļas pieder minētajai Krievijas kompānijai OOO „EKSPORTRADE”. Šī termināla uzdevums būs sašķidrinātās naftas gāzes pieņemšana dzelzceļa cisternās no Krievijas un Kazahstānas ražotājiem, tās uzglabāšana un pārdošana patērētājiem. Termināla darba tehnoloģiskā shēma dos iespēju patērētājiem piedāvāt propānu, butānu, kā arī izgatavot to maisījumus jebkurās procentu attiecībās. Termināls ir projektēts sašķidrinātās naftas gāzes uzglabāšanai un pārdošanai ar kopējo apjomu līdz 160 000 m3. Plānots, ka uzņēmums savas produkcijas realizāciju īstenos ar mazumtirdzniecības palīdzību Latvijā un Lietuvā, bet ar vairumtirdzniecības – Vācijā un Spānijā. Investīciju kopējais apjoms pirmajā posmā paredzēts 4,5 miljonu eiro apmērā, bet nodarbināto skaits – 40 cilvēki.

Līgums par 31 337 m2 liela zemesgabala nomu Langervaldes ielā 2 ar uzņēmumu tika noslēgts 2002. gada 12. aprīlī, savukārt līguma beigu termiņš ir 2015. gada 3. aprīlis.

Informāciju sagatavoja
Jānis Zemene
Preses sekretārs
3005558, 26324636

www.jelgava.lv