17.2 °C, 3.2 m/s, 76 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNorādes, kā apsaimniekot atkritumus mājsaimniecības, kurās noteikta karantīna
Norādes, kā apsaimniekot atkritumus mājsaimniecības, kurās noteikta karantīna
01/04/2020

Lai sniegtu drošu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu iedzīvotājiem un mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū, ir ieviesti papildu piesardzības pasākumi, lai nodrošinātu iedzīvotāju veselību un vides aizsardzību. Vīrusa ierobežošanai ļoti būtiska ir iedzīvotāju atbildīga rīcība atkritumu savākšanā, norāda SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi”.

Kas jāievēro atkritumu apsaimniekošanā mājsaimniecībās, kurās ir noteikta karantīna:

  • Sadzīves atkritumus, starp kuriem ir individuālie aizsardzības līdzekļi (cimdi un maskas), šādās mājsaimniecībās ir jāievieto divos aizsietos maisos.
  • Atkritumu maiss obligāti ir jāievieto konteinerā, kas paredzēts nešķirotiem atkritumiem. To nedrīkst atstāt pie konteinera vai ievietot dalītajā vākšanas atkritumu konteinerā.
  • Nešķirotu sadzīves atkritumu izvešana notiek pēc grafika.
  • Rokas uzreiz pēc atkritumu izmešanas rūpīgi jāapstrādā ar dezinfekcijas līdzekļiem.

SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” aicina iedzīvotājus arī ārkārtējā situācijā turpināt šķirot atkritumus, taču atgādina, ka iedzīvotājiem jāņem vērā vairāki noteikumi.

 

Atkritumi dalītajos atkritumu savākšanas konteineros:

  • Tajos drīkst mest tikai pārstrādei derīgos materiālus, kas norādīti uz konteinera, tāpat kā līdz šim.
  • Tajos nedrīkst mest vienreiz lietojamās salvetes, papīra dvieļus, paketes un pamperus.

Atkritumi dalītās savākšanas laukumos:

  • Konteineros, kas izvietoti atkritumu dalītās savākšanas laukumos, tāpat kā līdz šim var nodot pudeļu un burku stiklu, papīru, kartonu, polimērus, PET pudeles, metālu.
  • Svarīgi ir ieturēt divu metru distanci no laukuma pārziņa un citiem apmeklētājiem.
  • Lielizmēra, “zaļo” atkritumu, būvniecības atkritumu pieņemšana tiek nodrošināta saskaņā ar pašvaldības vai apsaimniekotāja noteikto kārtību.

SIA “Zemgales EKO” informē, ka dalītos atkritumu vākšanas laukumu darba laiks ārkārtējā situācijā nav mainīts. Paula Lejiņa un Salnas ielā laukums atvērts no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 19, pirmdienās – slēgts, bet laukums Ganību ielā 84 pirmdienās atvērts no pulksten 8 līdz 19, no otrdienas līdz piektdienai no pulksten 8 līdz 17, sestdienās no pulksten 9 līdz 14, svētdienās – slēgts. Dalīto atkritumu vākšanas laukumu kontaktinformāciju var atrast ŠEIT.

 

 

Foto: publicitātes

Informācija: SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi”