26 °C, 2.5 m/s, 55.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNORD/LB Latvija rīkos Ģederta Eliasa gleznu virtuālo izstādi – tiešsaitē ar pirmo ceļojošo izstādi Vācijā
NORD/LB Latvija rīkos Ģederta Eliasa gleznu virtuālo izstādi – tiešsaitē ar pirmo ceļojošo izstādi Vācijā
05/10/2005

NORD/LB Latvija sadarbība tieši ar Jelgavas Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzeju ir vērā ņemama gan tāpēc, ka Ģ. Eliass ir atzīts vecmeistars ar bagātīgu māksliniecisko mantojumu, gan arī paša vecmeistara aizraujošās un neparastās biogrāfijas dēļ.

Ģ.Eliasa biogrāfijā ir arī kāda epizode, kas vistiešākajā veidā saistīta ar banku sektoru. Proti, pa ceļam uz Beļģiju, kur viņš devās arī studēt glezniecību, topošais mākslinieks ņēma dalību latviešu sociāldemokrātu organizētajā slavenajā Helsingforsas bankas aplaupīšanā, kuras mērķis bija iegūt līdzekļus revolūcijas vajadzībām.

Mākslinieka piemiņai Latvijas pilsētās jau ir bijušas sarīkotas vairākas plašas izstādes, taču līdz šim nav bijis nevienas viņa darbu izstādes ārpus Latvijas. Tāpēc NORD/LB Latvija pieņēma lēmumu atbalstīt Ģederta Eliasa ceļojošo izstādi Vācijā šā gada oktobrī un novembrī, kurā kopumā tiks ietverti 27 mākslinieku darbi.

Plānots, ka, sadarbojoties Jelgavas Vēstures un mākslas muzejam ar galeriju “Māksla XO”, Ģ. Eliasa izstāde tiks eksponēta TVD/ART galerijā Berlīnē – savukārt 18.novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas dienā izstāde viesosies Latvijas vēstniecībā Berlīnē. Plānots, ka ceļojošā izstāde tiks eksponēta arī Vācijas pilsētās Rostokā un Hamburgā, kā arī Nīderlandes pilsētā Hāgā.

Papildu informācija:
Marija Kaupere
Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktore
Tel. 3023383