16.4 °C, 1.2 m/s, 95.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaNorvēģijas vēstniecība aicina piedalīties radošā konkursā par Svalbāru
Norvēģijas vēstniecība aicina piedalīties radošā konkursā par Svalbāru
09/10/2019

Lai veidotu ciešāku sadarbību ar Jelgavas pilsētas pašvaldību, stiprinātu reģionālo sadarbību, veidotu regulāru un koordinētu dialogu un rastu iespēju dalīties ar Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem, šī gada septembrī un oktobrī Ziemeļvalstu dienas notiek Jelgavas pilsētā. 

Jau no septembra dažādās Jelgavas vietās ir apskatāmas Ziemeļvalstu vēstniecību rīkotas izstādes. Ziemeļvalstu dienu ietvaros, līdz 18. novembrim, fotogrāfes Sandras Eglītes ceļojošā fotogrāfiju izstāde par Norvēģijas salu arhipelāgu Svālbaru – “Svalbard. Pusnakts saules zeme” bija pieejama arī Jelgavas pilī.

 

Saistībā ar šo izstādi Norvēģijas vēstniecība aicina piedalīties radošā konkursā! Ikviens, it īpaši bērni un jaunieši, kurus saista ziemeļi, ir aicināti atsūtīt uz vēstniecību savu mākslas darbu par ziemeļu tēmu –  zīmējumu, gleznojumu, kolāžu vai jebkuras citas plakanas tehnikas darbu.

 

Interesantākie darbi ceļos līdzi izstādei, kā arī trīs saistošāko darbu autorus Norvēģijas vēstniecība apbalvos ar Sandras Eglītes nupat izdoto grāmatu “Ziemeļzeme SVĀLBARA / SVALBARD NORTHERN LAND”. Tā ir krāšņa grāmata ar bagātu vizuālo materiālu un koncentrētu lasāmvielu latviešu un angļu valodā. Grāmata saistošā veidā iepazīstina lasītāju ar Svālbaras salu arhipelāga floru, faunu, vēsturi un dzīvi mūsdienās, un tā ir aculiecinieces vēstījums par izjusto un redzēto Arktikā trīs ceļojumos.

 

Radošos darbus aicinām sūtīt uz Norvēģijas vēstniecību, ar norādi “SVALBARD” līdz 2019. gada 31. oktobrim (pasta zīmogs), norādot darba autora vārdu, vecumu un kontaktinformāciju.

 

Adrese: Norvēģijas Karalistes vēstniecība Kaļķu ielā 15 Rīga, LV-1050

 

 

Informācija un foto:

Norvēģijas Karalistes vēstniecība