20.1 °C, 3.6 m/s, 50.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsNoskaidros Jelgavas čempionus vieglatlētikā
Noskaidros Jelgavas čempionus vieglatlētikā
02/07/2020

18. jūlijā Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra stadionā, notiks vieglatlētikas sacensības jauniešiem un pieaugušajiem “Sportland kausa” izcīņa, kas vienlaikus būs arī Jelgavas čempionāts vieglatlētikā. Vēl sportisti cīnīsies par trenera Ulda Samsona balvu. Sacensības sāksies pulksten 12.

Sportisti sacentīsies trīs vecuma grupās, un katrai grupai programmā iekļautas noteiktas disciplīnas. U-18 vecuma sportisti sacentīsies 100 metru, 400 metru un 1500 metru skrējienā, 100/110 metru barjerskrējienā, kārtslēkšanā un šķēpa mešanā. U-20 vecuma sportisti sacentīsies 100 metru, 400 metru un 1500 metru skrējienā, 100/110 metru barjerskrējienā un trīssoļlēkšanā. Pieaugušie sacentīsies 100 metru, 800 metru, 3000 metru skrējienā, 100/110 metru barjerskrējienā, trīssoļlēkšanā, kārtslēkšanā, šķēpa mešanā un diska mešanā. Jāpiebilst, ka pieaugušo grupā var startēt sportisti, kas dzimuši 2004. gadā un vecāki, izņemot tās vecuma grupas, kam konkrētā disciplīna ir iekļauta atsevišķi sacensību programmā. Pirmo trīs vietu ieguvēji iegūs dāvanu kartes no atbalstītājiem. Absolūti augstvērtīgākā rezultāta īpašnieki vīriešu un sieviešu konkurencē, vērtējot pēc IAAF tabulām, saņems naudas balvu 100 eiro.

 

Vienlaikus šajās sacensībās tiks noskaidroti arī Jelgavas čempioni vieglatlētikā. Savukārt Jelgavas trenera Ulda Samsona balva – 100 eiro – tiks pasniegta vienam vīrietim un vienai sievietei, kas uzrādīs absolūti augstvērtīgāko rezultātu diska mešanā. Jāpiebilst, ka U.Samsons bija viens no pirmajiem Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas Vieglatlētikas nodaļas treneriem, kurš izaudzināja tādus vieglatlētus kā Maija Ukstiņa, Alberts Kulēvics un Austris Cīrulis, kuri vēlāk gāja viņa pēdās un arī pievērsās jauno sportistu trenēšanai.

 

100 eiro balvu saņems arī Jelgavas sportisti – viens vīrietis un viena sieviete –, kas uzrādīs augstvērtīgāko rezultātu, vērtējot pēc IAAF tabulām. Savukārt sacensību labākais treneris, vērtējot pēc IAAF tabulām, saņems Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes (JPPI) “Sporta servisa centrs” balvu.

 

Naudas balva paredzēta arī gadījumā, ja tiks uzstādīts rekords. Par Latvijas rekorda uzstādīšanu sportists saņems 300 eiro naudas balvu, savukārt sportista treneris saņems naudas balvu 100 eiro. Savukārt par Jelgavas pilsētas rekorda uzstādīšanu sportists saņems 50 eiro naudas balvu, savukārt sportista treneris saņems JPPI “Sporta servisa centrs” balvu. Jāuzsver, ka Jelgavas rekordu var uzstādīt sportists, kurš sacensību norises brīdī pārstāv Jelgavu vai dzīvo, studē un mācās Jelgavā, vai kurš ir dzimis un dzīvojis vai savas sporta gaitas uzsācis Jelgavā.

 

Sacensības organizē Latvijas Vieglatlētikas savienība sadarbībā ar JPPI “Sporta servisa centrs”, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolu un Jelgavas Vieglatlētikas klubu.

 

 

Foto: publicitātes