14.7 °C, 2 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsNoskaidroti fotokonkursa laureāti
Noskaidroti fotokonkursa laureāti
16/12/2020

Noslēdzies Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” organizētais fotokonkurss “Jelgava sporto”. Izvērtējot 228 iesniegtās fotogrāfijas, noskaidroti konkursa laureāti. Daļu fotogrāfiju no 28. decembra būs iespējams aplūkot tirdzniecības centra “Pilsētas pasāža” 2. stāvā.

“Konkursam iesniegtajās fotogrāfijās redzama pilsētas sporta dzīves daudzveidība. Tajās atspoguļoti tādi sporta veidi kā mākslas vingrošana, pludmales volejbols, ātrumlaivu sports, vieglatlētika, telpu futbols, peldēšana baseinā un ziemas peldēšana, airēšana, futbols, BMX riteņbraukšana, basketbols, šorttreks, auto un motosports, daiļslidošana, hokejs, regbijs un citi. Priecē arī tas, ka daudzi konkursa dalībnieki ir amatieri, kuri kādā brīdī no pasīviem sacensību vērotājiem ir kļuvuši jau par aktīvākiem vērotājiem. Un šādā veidā tiek arī veidota Jelgavas sporta vēsture, ko stāstīsim un rādīsim nākamajām paaudzēm,” norāda “Sporta servisa centra” direktors Juris Kaminskis.

 

Kopumā konkursā tika saņemtas 228 fotogrāfijas, ko iesniedza 14 autori. Fotogrāfijas vērtēja profesionāla žūrija: sporta fotogrāfs Juris Bērziņš-Soms un SIA “W&D” īpašnieks un profesionāls fotogrāfs Juris Zēbergs (AFIAP). Žūrijas pārstāvji fotogrāfijas sarindoja no 1 līdz 25, 1. vietai piešķirot 25 punktus, 2. vietai – 24 punktus un tā tālāk. Laureāti tika noteikti, summējot no abiem žūrijas pārstāvjiem iegūtos punktus.

 

 

1. vietu fotokonkursā ieguvis un naudas balvu 200 eiro apmērā saņems jelgavnieks Ruslans Antropovs par bildi, kurā BK “Jelgava/LLU” 2019. gada maijā atzīmē bronzas medaļu izcīnīšanu Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā (tagad – Nacionālā līga). Par sevi fotogrāfs saka: “Sāku fotografēt, lai varētu likt bildes klāt savam emuāram, kā arī meklējot kādu alternatīvu pamata darbam. Aizrāvos, un jau desmit gadus ar to vien nodarbojos. Pārsvarā sanāk bildēt sporta pasākumus, bet netrūkst arī citu notikumu, kuru atspoguļošana ir nepieciešama presē.”

 

 

2. vietu un naudas balvu 150 eiro apmērā ieguvusi jelgavniece Jana Leite par bildi, kurā redzams Jelgavas šķēpmešanas rekorda īpašnieks novadnieks Gatis Čakšs izpildām metienu Jāņa Lūša piemiņas kausa izcīņas sacensībās. Autore devusi bildei nosaukumu “Spēcīgi”. Jana Leite stāsta, ka fotografēšanai nopietnāk pievērsusies tikai šogad. “Dzimšanas dienā mani pārsteidza ar jaunu fotokameru, tad sakrāju līdzekļus pāris objektīviem, intensīvi praktizējos, fotografējot savus bērnus, studēju citu fotogrāfu darbus un mācījos dažādos kursos. Un rezultātā šovasar pirmo reizi tiku noalgota kā fotogrāfe, un tās bija vieglatlētikas sacensības. Tā kā pati esmu sportiste, tad šī man bija ideāla debijas vieta, jutos kā zivs ūdenī. Nu ir āķis lūpā,” par sevi stāsta J.Leite, kura vēl ir sava ampluā meklējumos.

 

 

3. vietas un naudas balvas 100 eiro apmērā ieguvējs ir jelgavnieks Ralfs Adrians Laizāns par bildi “Smaids faniem”. Autors stāsta, ka šī bilde uzņemta šā gada 10. oktobrī – neoficiāla treniņa laikā, kas notika RAF masīva mežā. Uz velosipēda redzams velosportists Edgars Melnalksnis, kurš startē BMX pumtrack sacensībās (šeit, atšķirībā no klasiskā BMX, trasē šķēršļi ir daudz biežāki, un sportistam galvenokārt jāpierāda sava tehniskā meistarība) un pirms diviem gadiem pārcēlās uz Jelgavu. Savukārt fotogrāfijas autors šobrīd mācās vidusskolā un ar fotografēšanu aizrāvās pirms četriem gadiem. Viņš pārsvarā fotografē ekstrēmos sporta veidus, mašīnas, portretus, taču, kā pats saka, “visur cenšas saskatīt mākslu”.

 

 

Speciālbalvu 50 eiro apmērā saņems fotogrāfs Raimonds Subatovičs no Olaines par bildi, kurā iemūžināta Jelgavas komandas basketboliste Katrīna Kārkle. Ar fotografēšanu viņš nodarbojas kopš 2010. gada. “Fotografēšana sākās kā glābiņš no skolas neveiksmēm – neīstais kurss/profesija, nesekmība un tamlīdzīgi. Bet katru otrdienu bija Fotoklubs, kurā savācāmies padsmit jaunieši, kam patīk fočēt, un atrādījām bildes, diskutējām, taisījām skolā izstādes,” stāsta Raimonds, kurš vēlāk fotogrāfa profesiju apguvis Rīgas Stila un modes tehnikumā un fotografē visdažādākos pasākumus un notikumus.

 

“Sporta servisa centrs” fotokonkursu rīkoja pirmo gadu, un tā mērķis ir veicināt iedzīvotāju iesaistīšanos pilsētas sporta dzīvē un sporta notikumu atspoguļošanā, kā arī popularizēt sportu un sportisko aktivitāšu iespējas Jelgavas pilsētā. Konkursā piedalīties varēja gan profesionāli fotogrāfi, gan foto entuziasti ar fotogrāfijām, kurās redzami Jelgavas pilsētā notikuši sporta pasākumi vai Jelgavas sportisti treniņu vai sacensību procesā jebkurā citā vietā laika posmā no 2019. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. oktobrim, kad noslēdzās darbu iesniegšana fotokonkursam.

 

 

Foto: konkursam iesūtītie darbi