19 °C, 3.5 m/s, 72.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiNoskaidroti interesantāko krustvārdu mīklu autori
Noskaidroti interesantāko krustvārdu mīklu autori
26/05/2020

Noslēdzies Jelgavas pilsētas svētkiem veltītais krustvārdu mīklu konkurss, kurā ikviens bija aicināts pārbaudīt gan savas, gan citu zināšanas, radot īpašas mīklas par Jelgavu. Kā informē pašvaldības iestāde “Kultūra”, saņemti vairāki desmiti krustvārdu mīklu, kurās ietverti jautājumi par Jelgavas vēsturi, notikumiem, personībām un vietām. 15 interesantāko mīklu autori saņems pašvaldības sarūpētas balvas, un daļa radīto mīklu visa gada garumā tiks publicētas arī “Jelgavas Vēstnesī”. Uzvarētāju saraksts pieejams raksta beigās.

“Kultūras” speciāliste Lolita Muižniece vērtē, ka jelgavnieku atsaucība bijusi liela. “Saņēmām visdažādākās mīklas, kuras gatavojuši gan skolēni, gan seniori un pat kora kolektīvs. Arī jautājumu loks ir ļoti plašs, bet, protams, bijuši daži populārākie, piemēram, par Jelgavas pils arhitektu, par upēm, kas plūst cauri pilsētai, par slaveniem dziedātājiem, kas šeit dzimuši. Lai mīklas būtu interesanti minēt, viens no kritērijiem, izvēloties labākās, bija oriģinalitāte jautājumos,” skaidro L.Muižniece, turpinot: “Visas mīklas centāmies vispirms izpildīt paši, un jāatzīst, ka reizēm nācās palauzīt galvu. Daži dalībnieki mīklas veidojuši tematiski, piemēram, tikai par mūziku vai tikai par vēsturi. Esam izraudzījušies 15 labāko mīklu autorus, bet paldies sakām visiem, kas piedalījās, jo ikkatrā konkursa pieteikumā bija jūtams ieguldītais darbs, turklāt krustvārdu mīklas tapušas ne vien datorrakstā, bet daudzas rakstītas un zīmētas ar roku.”

 

Turpinoties Jelgavas 755. dzimšanas dienas gadam, reizi mēnesī laikrakstā “Jelgavas Vēstnesis” tiks publicēta kāda no labākajām konkursā iesūtītajām krustvārdu mīklām. Kā pirmā 28. maija “Jelgavas Vēstneša” numurā tiks publicēta Zanes Mitrevicas mīkla, kas izcēlusies gan ar interesantiem jautājumiem, gan oriģinālu vizuālo noformējumu. Kā atklāj mīklas autore, kopš skolas laika šī bija pirmā reize, kad atkal izmēģinātas prasmes mīklas veidošanā, un iesaistīšanās konkursā ir kā veltījums vectēvam. “Mans vectēvs vienmēr bija ļoti cītīgs “Jelgavas Vēstneša” lasītājs. Viņš nesa avīzi arī man, un mums kopā ļoti patika meklēt lapās apslēptos karodziņus. Šīs atmiņas par viņu, kā arī iespēja iesaistīties svētku aktivitātēs motivēja piedalīties,” atklāj mīklas autore. Sākumpunkts mīklas izstrādē bijis tieši dizains, kam pakārtoti jautājumi, kuru izstrāde arī Zanei pašai ļāvusi palauzīt galvu un uzzināt daudz jauna par pilsētu.

 

Par interesantāko krustvārdu mīklu autoriem atzīti Z.Mitrevica, Olafs Bērziņš, Inese Blumfelde-Balode, Marta Brasle, Rita Brasle, Vija Dzelme, Jānis Durevskis, Marta Jakovicka, Edgars Eglītis, Līga Kriķīte, Daiga Krūmiņa, Valters Raiens, Daniels Ribalko, Antonija Rudzīte un koris “Tik un tā”. Mīklu autori par iespēju saņemt nopelnītās balvas aicināti sazināties pa tālruni 63005574.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē