20.8 °C, 1.9 m/s, 75.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNoskaidroti Latvijas čempioni orientēšanās sportā
Noskaidroti Latvijas čempioni orientēšanās sportā
22/05/2006

Nedēļas nogalē Jelgavā un tās rajonā tika noskaidroti Latvijas čempioni orientēšanās sportā – sprintā un garajā distancē.

Sestdien, 20. maijā, notika sacensības sprinta distancē, un tās risinājās Jelgavas pilsētā pie Jelgavas 4. vidusskolas. Vislielākā uzmanība šoreiz tika pievērsta elites grupas sportistiem, jo šajā grupā startēja Eiropas vicečempions Mārtiņš Sirmais no Madonas. Viņš arī nelika vilties līdzjutējiem – 13,50 minūtēs pieveicot 3,31 kilometrus, kļuva par Latvijas čempionu sprinta distancē. 2.vietu ieguva Jānis Zamovskis no Ogres, 3.vietā – Kalvis Mihailovs no kluba “Auseklis”.
Elites grupas sievietēm visātrākā sprintā bija Aija Skrastiņa no kluba “Briksnis”, 2.vietā Baiba Ozola no kluba “Mona”, bet 3.vietā – Dace Gaigala no Valmieras. Elites grupas sievietes skrēja 2,5 km ar 18 kontrolpunktiem.

Svētdien, 21.maijā, sportisti cīnījās par čempiona tituliem garajā distancē, kas notika pie Kalnciema vidusskolas. Distanču garumi atkarībā no vecuma grupas bija no 3 līdz 17 kilometriem. Elites grupas sievietēm bija jāskrien 11 km ar 22 kontrolpunktiem, un šo distanci visātrāk veica iepriekšējās dienas līdere Aija Skrastiņa, atraujoties no 2.vietas ieguvējas Zandas Abzalones par 5 minūtēm. 3.vietā ierindojās viena no jaunākajām elites grupas sportistēm – Una Bērziņa no Madonas.
Savukārt elites grupas vīriem garajā distancē bija jāskrien 17 km, un visizturīgākais šoreiz bija Ģirts Veģeris no kluba “Briksnis”. Tikai 13 sekundes zaudējot līderim, arī garajā distancē 2.vietu ieguva sprinta vicečempions Jānis Zamovskis. 3.vietā – Guntars Šmitiņš no kluba “Purva bridējs”.