21.8 °C, 2.1 m/s, 93.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaNoskaidroti pedagogu radošo darbu konkursa “Mācies digitāli” uzvarētāji
Noskaidroti pedagogu radošo darbu konkursa “Mācies digitāli” uzvarētāji
25/05/2022

Lai pedagogus rosinātu izstrādāt radošus digitālos mācību līdzekļus, Jelgavas pašvaldība jau vairākus gadus pedagogiem rīko radošo darbu konkursu Mācies digitāli. Trešdienas vakarā teikts paldies par ieguldījumu pedagogiem, kuri iesaistījās, un nosaukti konkursa uzvarētāji pirmsskolas, pamatizglītības un vidējās un profesionālās izglītības grupā, kā arī pirmo reizi konkursā vērtēti digitālie mācību materiāli interešu izglītībā.

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) informē, ka šogad konkursā piedalījās 21 pedagogs, vērtēšanai iesniedzot 16 darbus: divi darbi iesniegti vidējās un profesionālās izglītības (10.–12. klase) grupā, pa sešiem darbiem pamatizglītības (1.–9. klase) un pirmsskolas izglītības grupā un divi interešu izglītības grupā.

 

Pirmsskolas grupā par labāko atzīts pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” pedagoģes Vitas Bērziņas darbs “Saudzē Latvijas dabu!”, kas māca rūpēties par dabu un šķirot atkritumus. Tas ir mācību materiāls “PowerPoint” prezentācijā ar diferencētiem uzdevumiem dažādās mācību jomās. Par otru labāko atzīts privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Mācos mācīties” pedagoģu Ilzes Mihailovas un Renātes Uzules veidotais mācību materiāls – skaņu tāfele, ar kuru bērni rosināti atpazīt dažādu Latvijas putnu balsis un mācīties pilsētas dziesmu “Satiksimies Jelgavā”, un skārienjūtīgās klavieres, kas māca atpazīt notis. Bet 3. vieta piešķirta pašvaldības bērnudārza “Rotaļa” skolotāju Ilzes Šceglovas, Zanes Feldmanes un Irinas Lazučonokas izstrādātajām astoņām digitālajām spēlēm, kas ir kā palīgs valodas mācību jomas apguvei un informācijas tehnoloģiju izmantošanai mācību procesā. Tās paredzētas 5–7 gadus veciem bērniem.

 

Pamatizglītības grupā par labāko atzīts Jelgavas 4. vidusskolas pedagoģes Lauras Hofmanes izstrādātais mācību materiāls “Izlaušanās istaba – Piena ceļš”. Izlaušanās spēles laikā skolēns apgūst zināšanas par piena produktu ražošanu, dažādu piena produktu uzturvērtību, kā arī apskata dažādas ēdienu pagatavošanas receptes, kur tiek izmantoti piena produkti. Izlaušanās spēles laikā ir jāveic dažādi uzdevumi, lai iegūtu skaitļus, ar kuru palīdzību var tikt ārā no izlaušanās spēles istabas. Pēc tam skolēnam ir jāizpilda speciāli veidots quizziz.com tests, kas ir balstīts uz izlaušanās spēlē apgūto, lai gūtu atgriezenisko saiti par mācību stundas laikā apgūto.

 

2. vietu ieguvis Jelgavas Valsts ģimnāzijas pedagoģes Gunitas Butānes konkursam pieteiktais darbs – platformā “genial.ly” veidota prezentācija latviešu valodas pamatizglītības programmas tematam “Valodas stiprums un vājums jeb Kā tiek darināti jauni vārdi.” Savukārt 3. vieta piešķirta Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolotājas Dainas Birkenbaumas darbam. Viņa radījusi mācību materiālu bāzi kompetenču izglītības satura apguvei skolēniem attālinātā vai hibrīdā (jauktā) mācību procesā, atbalstot caurviju prasmju un pašvadītas mācīšanās prasmju attīstību.

 

Šajā grupā piešķirta arī viena veicināšanas balva, un to saņēma skolotāja Melita Mazūdre no Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolas, kura izstrādājusi digitālu mācību līdzekli dizaina un tehnoloģiju stundai.

 

Vidējās un profesionālās izglītības grupā par labāko atzīts Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolotājas Lienes Sabules konkursa darbs “Virtuālās izlaušanās istabas par drošības noteikumiem”, kura mērķis ir radošā veidā, izmantojot spēles elementu, iepazīstināt skolēnus ar drošības, pirmās palīdzības un iekšējās kārtības noteikumiem.

 

Interešu izglītības grupā, kurā konkursā darbi tika vērtēti pirmo reizi, par labāko atzīts jaunrades nama “Junda” pedagoga Oskara Krauzes veidotais metodiskais materiāls “Koka auto modeļi jeb “Pinewood derby cars””, kas veicinās bērnu un jauniešu interesi par kokapstrādi. Bet otrā vieta piešķirta “Jundas” tautas deju pedagoģu Madlēnas Bratkus un Ievas Ziemeles izstrādātajam videomateriālam “… pirms tautas deju koncerta”, kas veicinās tautas deju kolektīva dalībnieka jeb dejotāja patstāvību, gatavojoties koncertam, jo videomateriālā parādīts, kā jāsakārto tautastērps, tautastērpa nēsāšanas kultūra.

 

Daļa konkursā uzvarējušie darbi jau šobrīd ievietoti Jelgavas metodisko materiālu digitālajā krātuvē www.metodiskiedargumi.lv, kur tos var aplūkot un lejupielādēt ikviens. Pārējie darbi tiks publicēti pakāpeniski.

 

Jāpiebilst, ka pedagogi konkursā saņēma naudas balvu: par 1. vietu – 500 eiro, par 2. vietu – 400 eiro, par 3. vietu – 300 eiro.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē