-4.4 °C, 4.3 m/s, 85 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNoskaidroti sakoptākie Jelgavas pilsētas objekti (papildināta – fotogalerija)
Noskaidroti sakoptākie Jelgavas pilsētas objekti (papildināta – fotogalerija)
26/06/2008

Stadiona iela 14 - II vieta Sakoptākais privātmājas dārzs 2007

Attēla autors: Jānis Kupčs

Sestdien, 21. jūnijā pulksten 12.00 Zāļu tirgū Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš sveiks čaklākos pilsētas dzīves telpas uzturētājus, pasniedzot balvas, kas nopelnītas Jelgavas pašvaldības organizētajā konkursā „Sakoptākais pilsētvides objekts 2008”.

Konkurss notiek jau septīto gadu pēc kārtas un visiem bija iespēja izvērtēšanai pieteikt viņuprāt sakoptākos objektus pilsētā.
„Konkursa galvenais mērķis ir noskaidrot mūsu pilsētas objektus, kuri ir tīkami garāmgājēju un braucēju acīm, tātad vērtējam tikai to, kas ir redzams caur žogiem, neielūkojoties dārzu dziļumā. Šie objekti ir ieguldījums mūsu pilsētas vides estētiskā sakārtošanā,” stāsta viens no komisijas locekļiem, Jelgavas pilsētas ainavu arhitekts Andrejs Lomakins. A.Lomakins atzīst, ka katrs sakārtots objekts dod stimulu arī kaimiņiem sakopt savus īpašumus: „Tas ir apsveicami, jo tā Jelgava kļūst vizuāli pievilcīgāka un sakoptāka”.

Vērtēšanas komisija, apsekojot un izvērtējot konkursam pieteiktos trīsdesmit astoņus un arī vēl citus nepieteiktos objektus, ir noteikusi uzvarētājus.
Nominācijā Zaļākais loga, lodžijas, balkona noformējums par labāko atzīts Zvejnieku ielas 15. nama 5.dzīvokļa balkons. 2.vieta piešķirta Kronvalda ielas 3. nama 6.dzīvokļa lodžijas noformējumam, bet konkursā 3.vietu ieguvuši Uzvaras ielas 4. nama 7. dzīvokļa balkona un Meiju ceļa 46. nama 57. dzīvokļa balkona noformējuma autori.

Par Jelgavas sakoptāko privātmājas dārzu šogad atzīts īpašums Tērvetes ielā 195. 2.vieta piešķirta dārzam Parka ielā 83, bet divas 3. vietas – dārziem Lazdu ielā 11 un Mazā Viršu ielā 2.
Par konkursa laureātiem nominācijā Sakoptākā iela, savrupmāju dārzi atzīti dārzi Lāču ielā 33, Lāču ielā 33A, Lāču ielā 33B, Lāču ielā 33C un Platones ielā 15.

Nominācijā Sakoptākais daudzdzīvokļu namu pagalms tiks suminātas SIA „Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde” sētnieces Alla Novicka, kura rūpējas par tīrību Puķu ielas 3.nama pagalmā, Valentīna Maksimčuka, kuras pārziņā ir Atmodas 78 un Meiju ceļa 45 pagalmi, un Ludmila Durevska, kura kopj pagalmu pie P.Lejiņa 13.nama.

Nominācijā Sakoptākais uzņēmums, iestāde, valsts vai pašvaldības iestāde par laureātiem atzīts Zemgales darījumu centrs, pirmsskolas izglītības iestāde „Pasaciņa”, SIA „Flora” un Jelgavas poliklīnika.

Nominācijā Interesantākais žoga risinājums žūrija uzteikusi un par laureātiem atzinusi dzīvžoga risinājumu Zirgu ielā 40 un žogu Bērnu un jauniešu centra „Junda” nometnē „Lediņi”.

Vērtēšanas komisija izsaka atzinību to pilsētas objektu saimniekiem un apsaimniekotājiem, kuri konkursā piedalās jau vairākus gadus: Kazarmes ielas 27 (zedeņu žogs), Sprieguma ielas 20, Stadiona ielas 34, Kronvalda ielas 2A un Lāčplēša ielas 22 privātmāju īpašniekiem, kā arī SIA „Crash” „Jelgavas Boulinga centrs”, Jelgavas Pils aptiekai, Jelgavas pilsētas slimnīcai, Jelgavas pils parka apsaimniekotājiem, Zemgales Apgabaltiesai, viesnīcai „Jelgava”, tirdzniecības centriem „VIVO centrs” un „Valdeka”, kā arī veikaliem „K-Rauta” un „Elvi” un spēļu zālei „Fēnikss”.

Konkursa balvu kopējais fonds ir četri tūkstoši latu. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, tradicionālās galvenās balvas – pļaujmašīnas vietā nominācijas Sakoptākais privātmājas dārzs uzvarētāji saņems dāvanu kartes veikalos „K-Rauta” un „VIVO centrs”. „Vērtēšanas komisija nolēma, ka privātmāju īpašniekiem pļaujmašīnas jau ir iegādātas un varbūt vairāk vajadzīga kāda cita saimniecībā noderīga tehnika,” stāsta komisijas locekle Iveta Šurma. Vēl pirmo reizi šīs nominācijas uzvarētāji balvā saņems arī izdevniecības „Dienas žurnāli” dāvātos abonementu žurnālam „Dārza pasaule”.
Konkursa uzvarētāji balvā saņems dāvanu kartes no veikaliem „VIVO centrs” un „K – Rauta”. Dāvanu karti izlozes kārtībā saņems arī viens no sakoptāko objektu pieteicējiem un tā būs Liene Vīķe, kura konkursam pieteica divus objektus.

Pasākumā tiks sveikti arī trīs uzņēmumi, kuru noformējumi Jelgavas pilsētas svētku gājienā ir atzīts par interesantākajiem. Dāvanu kartes saņems Bērnu un jauniešu centrs „Junda”, apzaļumošanas firma „Aleja D” un Jelgavas poliklīnika.

Informāciju sagatavoja
Līga Klismeta
Preses sekretāre

Saistītā ziņa