18.2 °C, 1.6 m/s, 69.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNoskaidrots “Jelgavas kaķis 2019” titula ieguvējs
Noskaidrots “Jelgavas kaķis 2019” titula ieguvējs
15/09/2019

15. septembrī Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) ar konkursa Jelgavas kaķis 2019” laureātu apbalvošanu noslēdzās devītā specializētā kaķu izstāde. Par izstādes apmeklētāju favorītu šogad kļuva Ēģiptes mau šķirnes kaķene Maus no Lietuvas.

Ēģiptes mau šķirnes kaķi Jelgavas izstādē mazākā vai lielākā skaitā, bet ir bijuši vienmēr, tostarp starp uzvarētājiem, taču tas ir bijis ļoti sen. Uzvarētāja kaķene Maus ir trīs gadus veca un Jelgavas izstādē piedalās jau otro gadu.

Otro vietu šogad kaķu izstādē pēc skatītāju balsojuma ieņem meinkūna šķirnes runcis Antares no Jelgavas, kurš pērn izcīnīja 3. vietu. Meinkūnu šķirnes kaķi “Jelgavas kaķa” titulu saņēmuši vairākus iepriekšējos gadus.

Bet trešo vietu, pēc skatītāju balsojuma, ieņēma ociketu šķirnes kaķene Gandara no Somijas. Šīs šķirnes kaķi Jelgavas kaķu izstādē bija pārstāvēti pirmoreiz – ZOC varēja apskatīt tikai divus šīs šķirnes kaķus.

Jāpiebilst, ka izstādē kaķus vērtēja ne vien izstādes apmeklētāji, bet arī profesionāla žūrija, nosakot, vai kaķi atbilst šķirnes standartiem, un salīdzināja tos ar citiem kaķiem savā grupā. Dalība izstādēs ir iespēja iziet nepieciešamo tiesnešu pārbaudi, kas šķirnes kaķiem šķirnes īpašību uzlabošanai jāveic regulāri.

Kaķu izstādē šogad pavisam piedalījās 197 dažādu šķirņu kaķi no Latvijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas. Visplašāk pārstāvēti bija meinkūni.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē