18.7 °C, 3 m/s, 93.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNoslēdzas apkures sezona
Noslēdzas apkures sezona
22/05/2020

Lielākajai daļai ēku Jelgavā šobrīd jau atslēgta centralizētā apkure. Otrdienas rītā apkure bija atslēgta 324 dzīvojamām mājām un 24 sabiedriskajiem objektiem no 420 pilsētas ēkām, informē SIA “Fortum Jelgava”.

Uzņēmuma pārstāve Guntra Matisa stāsta, ka šajā apkures sezonā pirmajiem namiem siltums tika pieslēgts 19. septembrī, bet oktobra sākumā apkure bija nodrošināta jau gandrīz visiem klientiem. Kopumā “Fortum Jelgava” siltumenerģiju mūsu pilsētā nodrošina 420 ēkām – daudzdzīvokļu mājām un sabiedriskajiem objektiem. Apkure vēl nav atslēgta 24 dzīvojamām mājām. “Pirmajai mājai apkure šogad tika atslēgta 9. aprīlī, bet pēc 20. aprīļa iesniegumu no māju pārvaldniekiem par apkures atslēgšanu kļuva vairāk,” stāsta G.Matisa, piebilstot, ka siltums tiek atslēgts iesniegumu saņemšanas secībā.

Jāuzsver gan, ka ēkās, kurās uzstādīti individuālie siltumpunkti – un tādi ir gandrīz visās daudzdzīvokļu mājās –, apkuri var pilnībā nepārtraukt, jo tā atslēdzas automātiski, sasniedzot siltumpunktā ieregulētās temperatūras robežu. G.Matisa norāda, ka tas ēkā nodrošina komfortablu siltumu mainīgos laikapstākļos, kad vērojamas būtiskas temperatūras svārstības, īpaši pavasarī un rudenī. Pagājušajā vasarā apkure pilnībā netika atslēgta septiņām dzīvojamām mājām pilsētā.

Noslēdzoties apkures sezonai, “Fortum Jelgava” klientu kopējais parāds par apkuri 30. aprīlī bija 2,3 miljoni eiro – 1,9 miljoni eiro iedzīvotāju parāds un 400 000 eiro juridisko personu parāds.

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē