19 °C, 0.8 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNoslēdzies 8.Starptautiskais ledus skulptūru festivāls un ceļojošā izstāde
Noslēdzies 8.Starptautiskais ledus skulptūru festivāls un ceļojošā izstāde
09/02/2006

Jelgavas Pilsētas Dome un pašvaldības aģentūra „Kultūra” sadarbībā ar firmu „Lāču ledus” piedāvā 8. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu.

Apkopojot mediju un statistikas datus, varam droši apgalvot, ka 8.Starptautiskais ledus skulptūru festivāls ir apmeklētākais pasākums Jelgavā un Zemgalē, nodrošinot rekordlielu apmeklētāju skaitu visā Latvijā. Kopumā skulptūras apskatīja ap 84 000 cilvēku. Festivāla pirmajās divās dienās Jelgavā to apmeklēja divreiz vairāk apmeklētāju nekā iepriekšējā gadā 45 000 interesentu, savukārt citās Latvijas pilsētās ceļojošās ledus skulptūras apskatīja 39 000 apmeklētāju.

Pateicoties labvēlīgajiem laika apstākļiem un publikas lielajai interesei, ledus skulptūras pašreiz, līdz svētdienai 12. februārim apskatāmas pie topošā tirdzniecības centra „SKY” Krasta ielā 56, Rīgā kur tās, iestājoties tumsai, izgaismotas ar mainīgiem gaismas efektiem un lāzeriem.

Katru dienu fonā tiek mainīs muzikālais formāts, lai pastiprinātu emocionālo gandarījumu.
07.02, 11.02. Mystic mūzika
08.02. Klasika ( Mocarts, Visvaldi, Čaikovskis, Hendelis etc.)
09.02. Love ( Marlena Ditrich, franču romantiska mūzika no kinofilmām etc.)
10.02. Chillout
11., 12.02 – MIX ( Mystic , Chillout, Love)

FOTO KONKURSS

Līdz 17. februārim ikvienam, kas tvēra mirkli un iemūžināja ledus skulptūras ir iespēja piedalīties foto konkursā sūtot savas labākās fotogrāfijas uz e-pastu: (līdz 4 MB) vai pa pastu, Kr.Barona 6, Jelgava, LV-3001. Iespējams tieši tu savā īpašumā iegūsi digitālo fotoaparātu no veikala „Omega”.

Festivālā piedalījās mākslinieki no 11 valstīm (Čehija, Anglija, Somija, Nīderlande, Baltkrievija, Bulgārija, Īrija, Latvija, Igaunija, Lietuva, Austrālija), kuri veidoja individuālās skulptūras par tēmu – Kāzas. Skulptūru izgatavošanai tika izmantots “Lāču ledus” ražotais augstākās kvalitātes caurspīdīgais ledus no trīsreiz filtrēta un no smagajiem metāliem attīrīta ūdens. Gatavošanās festivālam sākta jau vasarā – no jūlija mēneša “Vollers – Rīga” noliktavās-saldētavās uzkrāti ledus bluķi, kas katrs sver 120 kg. Skulptūras tika saglābtas pateicoties firmas „FFL” operatīvajai rīcībai, nodrošinot saldējamos aukstuma referidžerātorus.

Vienīgā pasaulē ceļojošā ledus skulptūru izstāde priecēja Latvijas iedzīvotājus no 1. – 5. februārim. Skulptūras varēja apskatīt Ventspilī, Tukumā, Ogrē, Jūrmalā un Rīgā.

Festivāla dalībnieki

Vārds, Uzvārds Valsts
1. JAN FEDORČAK Čehija
2. DANIEL DOYLE Īrija
3. ALAN MAGEE Īrija
4. DARREN JACKSON Anglija
5. MAT CHALENOR Anglija
6. ANTTI PEDROZO Somija
7. KĀRLIS ĪLE LV
8. ĢIRTS BURVIS LV
9. GAITS BURVIS LV
10. WILFRED STIJGER Nīderlande
11. EDITH VAN DE WETERING Nīderlande
12. KANSTANTIN SELIKHANOV Baltkrievija
13. ALEKSANDR SHAPPO Baltkrievija
14. TIIU KIRSIPUU Igaunija
15. AIME KUULBUSCH-MOLDER Igaunija
16. LILIYA POBORNIKOVA Bulgārija
17. ANGEL KIUSHELIEV Bulgārija
18. ALGIRDAS BOSAS Lietuva
19. KESTUTIS MUSTEIKIS Lietuva
20. BENJAMIN GILBERT Austrālija
21. ILZE NAKAPETJANA LV

Sākotnēji paredzēto 8 lielo ledus skulptūru, kas veidotas kombinējot augstvērtīgo Lāču ledus ar ezeru ledus gabaliem, izveidoja 9, jo mākslinieki brīvprātīgi no sava ledus daudzuma piešķīra ledu vēl vienai komandai, kas veidoja mazās skulptūras.

Paralēli komandas skulptūru veidošanai notika arī skulpturālu objektu veidošana no dabīgā ledus, kurš tika iegūts no Jelgavas apkaimes ūdenskrātuvēm. Ledus bāra veidošana, kura tika uzticēta Zviedrijas Ledus viesnīcas vienam no līdzautoriem Bendžaminam Gilbertam (Austrālija) un māksliniekam no Čehijas Janam Fedorčakam. Altāri, pie kura pulcējās jaunlaulātie, veidoja Jelgavas mākslinieki Andas Kalniņas vadībā.

Festivāla uzvarētāji

Individuālās skulptūras
1. vieta. Darren Jackson „Mīlestības ieskāvies” (Anglija)Skūpsts ir kā laulību zīmogs, ko divi cilvēki sniedz viens otram kāzu dienā.
2. vieta. Aleksandr Shappo „Viena sirds diviem” (Baltkrievija)2 cilvēkiem vēlēšanās būt kopā ir noslēpums, kurā var būt tikai eņģeļa klātbūtne.
Skatītāju simpātija. Wilfred Stijger „Sapnis” (Nīderlande) Meitenes vienmēr sapņo par skaistām kāzām, kurās skaists jauneklis uz pirksta uzvilks gredzenu, kurš simbolizē to, ka viņi būs kopā mūžīgi. Visi meitenes sapņi ir ievīti spilventiņā, kas savukārt reprezentē meitenes sapni. Es ticu, ka katrai meitenei ir šāds sapnis.

Komandas skulptūras
1. vieta. Alan Magee, Daniel Doyle ”Hameleonu rotaļas” (Īrija)Cilvēki, kuri skatās ziepju operas, vairs nedzīvo savu, bet citu, nereālu dzīvi. Televīzija ir kļuvusi par aizstājēju tiem, kam nav savas dzīves.
2. vieta. Ģirts Burvis, Gaits Burvis ”Siltumnīcas efekts” (Latvija)Tēma par zudušo vērtību saglabāšanu, sākoties ekoloģiskām izmaiņām.
3. vieta. Kanstantin Selikhanov, Aleksandr Shappo ”Evolūcija” (Baltkrievija)Mūsu darbā vadāmies pēc pieņēmuma – dzīvība, evolūcijas iespaidā, izgāja no jūras uz sauszemi. Bet. Atslēga un mehānisms liek noprast, ka kāds šo procesu vada.

Pateicoties festivāla sponsoriem skulptūras var apskatīt bez maksas!
Festivālu atbalsta labvēļi Unibanka un A/s „Latvijas Gāze”.

Uz tikšanos nākamgad!

Ivars Pirvics
JPPA „Kultūra”
Projektu vadītājs