15.3 °C, 2.6 m/s, 84.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNoslēdzies brīvlaika nodarbību cikls bērniem „Vasarraibumiņi”
Noslēdzies brīvlaika nodarbību cikls bērniem „Vasarraibumiņi”
02/09/2019

28. augustā noslēdzās brīvlaika nodarbību cikls bērniem “Vasarraibumiņi”, kurā 13 nodarbību garumā bērni vecumā no 8 līdz 12 gadiem tika aicināti uz Jelgavas pilsētas bibliotēku, lai saturīgi, radoši un jautri pavadītu vasaras trešdienu pēcpusdienas.

Nodarbības guva necerēti plašu atsaucību. Kopumā piedalījās 114 bērni, no kuriem daudza nāca arī atkārtoti. Trīs stundu garajās nodarbībās bērni varēja brīvi izpausties radošajās darbnīcās un izmēģināt savu roku makramē dekoru veidošanā, sapņu ķērāju un ādas atslēgu piekariņu izgatavošanā, veidot glezniņas plēstā tehnikā, radīt apsveikuma kartiņas un foto rāmīšus, locīt taurenīšus origami tehnikā, noformēt pašdarinātus blociņus, izmantojot kvīlinga tehniku, veidot gredzentiņus no stieplītēm u.c. Bērniem ļoti patika arī zīmējumu pārnešana 3D formātā, ko var izdarīt ar quivervision.com palīdzību.

Lai izkustētos, tika spēlētas dažādas spēles, gan daloties pa komandām, gan secenšoties individuāli. Notika sacensības pupiņu šķirošanā, kartupeļu mizošanā, līdzsvara un veiklības trenēšanā – gan grāmatu nešanā uz galvas, spalvu nešanā uz šķīvja un ķiršu kauliņu nešanā karotē, gan metot dzijas kamolus spainī. Bērni paši veidoja arī spēļu palīgrīkus: tenisa raketes no papīra šķīvjiem, mūzikas instrumentus – marakešas no baloniem un vēl daudz ko citu.

Un kā gan bez kārtīgas bibliotēkas iepazīšanas! Pēc šifrēta teksta bērni meklēja grāmatas plauktos, lika nosaukumus uz ātrumu, minēja grāmatu varoņus un darīja vēl daudz ko citu.

Katrai nodarbībai bija iecelta atbildīgā Lasītāju apkalpošanas nodaļas bibliotekāre, kuras uzdevums bija parūpēties par radošajām un sportiskajām aktivitātēm. Iedvesma tika meklēta gan grāmatās, gan tīmeklī, gan aizgūta citās bibliotēkās un pasākumos.

Tagad cikls ir noslēdzies un bērni atgriezušies skolas solos! Vēlam viņiem labas sekmes un sakām paldies visiem, kas pielika savu roku, lai Vasarraibumiņi izvērstos tik koši!