22.5 °C, 1.7 m/s, 69.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNoslēdzies konkurss „Manā skolā mācās čigāni
Noslēdzies konkurss „Manā skolā mācās čigāni
15/06/2006

Grāmata “Manā skolā mācās čigāni” ir konkursa rezultāts, un tajā apkopoti labākie no vairāk kā 170 iesniegtajiem konkursa darbiem – stāsti, zīmējumi, gleznojumi, dzejoļi, atmiņu esejas, fotogrāfijas ar aprakstiem u.c. par to, kā Latvijas bērnudārzos, skolās, kaimiņos, sabiedrībā dzīvo kopā dažādu tautību bērni – arī čigānu. Grāmatā publicēti 30 interesantākie konkursa darbi. Jaunākajam grāmatas darba autoram ir 5 gadi, bet vecākajam – 73 gadi, un šie pieredzes stāsti saplūduši vienā grāmatā no dažādām Latvijas vietām – Ilūkstes, Valkas, Maltas, Valmieras, Saldus, Rēzeknes, Vārkavas, Vilpulkām, Vārkavas, Jēkabpils, Aiviekstes un arī no Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa”. Paldies visiem konkursa dalībniekiem un atbalstītājiem. Grāmata ne tikai krāsaini atspoguļo veiksmes stāstus par čigānu bērnu iekļaušanos mūsdienu skolā, bet arī ir spilgts pierādījums tam, ka Latvijā veidojas toleranta, brīva no aizspriedumiem un draudzīga sabiedrība.

Skaisto grāmatu saņems visi konkursa dalībnieki un Grāmatas atvēršanas svētku viesi, bet lielā konkursa balva – digitālais fotoaparāts, ko sponsorē a/s Hansabanka, – tiks pasniegta pensionārei no Rēzeknes rajona Zuzannai Kudurei par viskrāsaināko savas pieredzes atspoguļojumu par čigānu bērnu iekļaušanu skolā un toleranci pret čigānu tautu.

Grāmatas „Manā skolā mācās čigāni” atvēršanas svētki notiks š.g. 27.jūnijā Maltas 2. vidusskolā. Svētkos piedalīsies konkursa dalībnieki un uzvarētāji, Īpašu uzdevumu ministra sekretariāta pārstāvji, bijušais integrācijas ministrs un Saeimas deputāts A. Lakovskis, Izglītības iniciatīvu centra, pašvaldību pārstāvji un citi viesi. Aicinām uz svētkiem visus interesentus. Sīkāka informācija IIC mājas lapā: www.iic.lv vai rakstot uz

Projektu finansē Eiropas Savienība un Latvijas valsts, līdzfinasē Atvērtās sabiedrības institūts (ASV), 12 pašvaldības, arī Jelgavas pilsētas dome un Jelgavas rajona pašvaldība, un IIC.

Informāciju sagatavoja Izglītības iniciatīvu centra projektu vadītāja Daiga Zaķe