17.6 °C, 1.7 m/s, 87.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaNoslēgsies septembra ģimeņu ekskursiju cikls
Noslēgsies septembra ģimeņu ekskursiju cikls
20/09/2020

Jelgavas reģionālas Tūrisma centrs aicina sestdien, 26. septembrī, uz cikla “Septembrī ceļo ar ģimeni Jelgavā un apkārtnē” noslēdzošajām ekskursijām Jelgavas pils muzejā un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā, kur varēs iepazīt nozīmīgas personības un vēsturiskus notikumus.

26. septembrī pulksten 11 interesenti gaidīti uz ekskursiju Jelgavas pils muzejā. Jelgavas pils ir ievērojamā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli darbs un viens no retajiem Jelgavas arhitektūras pieminekļiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Jelgavas pilī apmeklētājus gaida ne tikai stāsti par Kurzemes-Zemgales hercogiem, bet arī īpašs garšas piedzīvojums – karstā šokolāde mūsdienu galma dāmas sabiedrībā, ko 18. gadsimtā baudīja visos Eiropas karaļnamos, tostarp Mītavā. Ieejas maksa – 5 eiro no personas. Obligāta ir iepriekšēja pieteikšanās pa tālrui 63005447.

 

Pulktsten 13 jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties ekskursijā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā, kur varēs uzzināt par Jelgavas dzelzceļa mezgla vēsturi un cilvēkiem – stacijas personālu, lokomotīvju vadītājiem, ceļu un depo strādniekiem, kuri ieguldījuši savu darbu Jelgavas dzelzceļa attīstībai. Apmeklētāji varēs noskatīties filmas par dzelzceļa vēsturi, dzelzceļa modeļa demonstrējumus, bet bērniem tiks piedāvātas multfilmas un spēles par drošību dzelzceļa tuvumā. Ieejas maksa – 3 eiro pieaugušajiem, studentiem un pensionāriem – 2 eiro, bērniem un skolēniem ieeja ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 20034850. Plānotais ekskursijas ilgums līdz vienai stundai.

 

Informācija par tūrisma piedāvājumu Jelgavas pilsētā pieejama tīmekļa vietnē visit.jelgava.lv.

 

Apmeklētāji aicināti būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs