25.4 °C, 2.7 m/s, 65.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNoslēgts būvdarbu līgums par nama Vecpilsētas ielā 2 restaurāciju
Noslēgts būvdarbu līgums par nama Vecpilsētas ielā 2 restaurāciju
19/02/2021

Piektdien, 19. februārī, Jelgavas pilsētas pašvaldība noslēdza būvdarbu līgumu ar SIA Warss+, kas veiks valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa – koka ēkas Vecpilsētas ielā 2 – restaurāciju un pārbūvi, kā arī saistītās infrastruktūras – ēkas Jāņa Asara ielā 1 – pārbūvi un apkārtējās teritorijas labiekārtošanu. Nākamnedēļ tur sāks ierīkot būvlaukumu, bet tuvāko nedēļu laikā jau iecerēti būvdarbi.

Nami Vecpilsētas ielā 2 un Jāņa Asara ielā 1 tiks pārbūvēti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Jelgavas pilsētā” gaitā.

 

Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem būvdarbus veiks SIA “Warss+” par kopējo summu 1 442 491,06 eiro ar PVN. “Piektdien ar uzņēmumu noslēgts līgums, nākamnedēļ sāks ierīkot būvlaukumu, bet jau tuvāko nedēļu laikā iecerēti būvdarbi,” stāsta Jelgavas pilsētas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes projektu vadītāja Baiba Rēdere, papildinot: noslēgtais līgums paredz, ka būvdarbiem jābūt pabeigtiem 13 mēnešu laikā.

 

Līgums paredz realizēt divus būvprojektus – “Ēkas Vecpilsētas ielā 2 pārbūve un restaurācija” un “Ēkas pārbūve Jāņa Asara ielā 1”. “Tie tiks realizēti kopā, jo Jāņa Asara iela 1 ir paredzēta kā saistītā infrastruktūra kultūras piemineklim Vecpilsētas ielā 2. Tur tiks veidota vienota un publiski pieejama teritorija Jelgavas vēsturiskā kvartāla apmeklētājiem,” stāsta projektu vadītāja, norādot, ka šajā vietā tiks izveidots jauns tūrisma objekts – Dzīvesziņas un arodu sēta, kurā atradīsies keramikas un aušanas darbnīcas, kā arī Saimes istaba. Tajā interesenti varēs apgūt dažādu amatu prasmes un notiks ar latviešu tautas tradīcijām saistīti pasākumi.

 

Būvuzraudzību objektā veiks SIA “BŪVES BIROJS” par līguma summu 13 164,80 eiro ar PVN, bet autoruzraudzību – SIA “Livland Group” par 5929 eiro ar PVN.   

 

Jāpiebilst, ka ēka Vecpilsētas ielā 2 ir nozīmīgs Latvijas vēsturisko pilsētu apbūves arhitektūras paraugs, kas saglabājis 18.–19. gadsimta mijas veidolu un plānojuma telpisko struktūru. Ēka ir būtiska Jelgavas vēsturiskās apbūves sastāvdaļa un atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Jelgavas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā. Koka ēka Jāņa Asara ielā 1 ir tipiska 19. gadsimta beigu pilsētas dzīvojamā mazēka.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē