19.9 °C, 6.3 m/s, 82.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNoslēgts sadraudzības līgums starp Magadanu un Jelgavu
Noslēgts sadraudzības līgums starp Magadanu un Jelgavu
23/08/2006

Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Latvijas Republikas vēstnieks Krievijas Federācijā Andris Teikmanis noliek ziedus pie represijās cietušo pieminekļa „Maska skorbi” un piemiņas akmens „Dņeprovskij”.

Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Latvijas Republikas vēstnieks Krievijas Federācijā Andris Teikmanis noliek ziedus pie represijās cietušo pieminekļa „Maska skorbi” un piemiņas akmens „Dņeprovskij”.

Vizītes mērķis bija iepazīties ar mūsu tautiešu biedrības „Kolima-Baltija” darbu, uzzināt par nepieciešamo atbalstu latviešu valodas un kultūras saglabāšanā un attīstībā, iepazīties ar Magadanas pilsētas un pašvaldības sadarbības iespējām, kā arī veicināt uzņēmēju ekonomisko sadarbību.
Šī gada aprīlī pēc Magadanas sabiedriskās organizācijas „Kolima-Baltija” un Magadanas pilsētas pašvaldības ierosinājuma tika parakstīts sadarbības līgums starp Magadanas un Jelgavas pilsētām.
Vizītes laikā 18.augustā tika noslēgts sadraudzības līgums starp Magadanas un Jelgavas pašvaldībām. Līguma mērķis ir sekmēt pastāvīgu draudzīgu attiecību veidošanu starp pašvaldībām, to iedzīvotājiem un pilsētu uzņēmējiem.

Latviešu biedrība „Kolima-Baltija” Magadanā aktīvi darbojas jau 10 gadus biedrības priekšsēdētāja Andreja Ozola vadībā. Biedrība „Kolima-Baltija” ir viena no 5 biedrībām, kuras pārstāvētas Magadanas gubernatora nevalstisko organizāciju atbalsta komisijā.

Delegācija pie represijās cietušo pieminekļa.

Delegācija pie represijās cietušo pieminekļa.

Viens no Magadanas pilsētas dibinātājiem ir Eduards Bērziņš, kuru pilsētas iedzīvotāji vērtē kā nozīmīgāko cilvēku novada „Daļņestroj” celtniecībā. Piemineklis mūsu tautietim sagaida katru Magadanas mērijas apmeklētāju.
Latvijas delegācija tikās ar Magadanas gubernatoru Nikolaju Dudovu, gubernatora vietnieku Juriju Mumorcevu, Magadanas pilsētas mēru Vladimiru Pečoniju.
Jelgavas pašvaldību pārstāvji iepazīstināja ar saimniecisko un sociālo reformu mūsu pilsētā un Latvijā, kā arī piedāvāja konkrētus ekonomiskās sadarbības projektus.
Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Latvijas Republikas vēstnieks Krievijas Federācijā Andris Teikmanis nolika ziedus pie represijās cietušo pieminekļa „Maska skorbi” un piemiņas akmens „Dņeprovskij”.
Delegācija apmeklēja Magadanas novadpētniecības muzeju, Ģeoloģijas muzeju, dziedātāja V.Kozina memoriālo muzeju, zelta ieguves uzņēmumu Palatka ciematā, kā arī zivju pārstrādes uzņēmumu „Daļribflotprodukt”.
Mūsu uzņēmēji tikās gan ar Magadanas administrāciju, gan ar pilsētas uzņēmējiem.
Imants Kanaška tikās ar topošo Magadanas uzņēmēju biedrības aktīvu, kurus interesēja gan mūsu ražotāju un tirgotāju asociācijas mērķi, uzdevumi, statūti. Magadanā plānota ledus halles celtniecība, tāpēc mūsu pieredze hokejistu apmācībā un treneru sagatavošanā interesēja gan pašvaldības pārstāvjus, gan uzņēmējus.
Jelgavas pilsētas mērs Andris Rāviņš un izpilddirektora vietnieks Vilis Ļevčenoks pie Eduarda Bērziņa pieminekļa.

Jelgavas pilsētas mērs Andris Rāviņš un izpilddirektora vietnieks Vilis Ļevčenoks pie Eduarda Bērziņa pieminekļa.

Uzņēmējs Andris Glāzītis uzskata, ka būtiski un aktuāli sadarbībā ar Magadanu ir ilglaicīgi projekti. Šobrīd uzņēmēja mērķis ir piesaistīt investorus Latvijā un Eiropā, informējot par iespējām attīstīt uzņēmējdarbību Magadanā.
Magadanas pašvaldību un uzņēmējus ieinteresēja firmas „Signum” produkcija, tomēr svarīgi ir izvērtēt eksporta ekonomisko efektu. Vitālijs Upenieks atzīst, ka Latvijas iedzīvotājus noteikti varētu interesēt tūrisms, kā arī lāču un kalnu āžu medības.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas Sabiedrības integrācijas centra vadītāja Rita Vectirāne