7.3 °C, 4.3 m/s, 48 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNoslēgusies akcija “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu”
Noslēgusies akcija “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu”
17/01/2024

Jelgavā noslēgusies siltumapgādes uzņēmuma “Gren” rīkotā akcija “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu”, kuras laikā jelgavnieki arī šogad ar svētku eglītēm piepildījuši 34 kubikmetru lielu šķeldas konteineru. Savāktās eglītes tiks nogādātas šķeldas ražotājam, kur tām ļaus izžūt, lai pēc tam tās sašķeldotu un varētu izmantot enerģijas ražošanā. No eglītēm iegūtais siltums nonāks jelgavnieku mājokļos.

“Paldies visiem jelgavniekiem, kuri atsaucās mūsu aicinājumam un atrada gan laiku, gan iespēju pēc svētkiem nogādāt eglītes uz speciāli izvietoto konteineru pie “Gren” biomasas koģenerācijas stacijas. Jelgavā eglīšu nodošana pārstrādei ar katru gadu kļūst populārāka un iedzīvotājiem pieejamāka un ērtāka – tās var nodot dažādās pilsētas vietās. Tādēļ patiess prieks, ka mūsu rīkotā akcija ir kļuvusi par tradīciju un daudzi iedzīvotāji, iestādes un uzņēmumi turpina tajā piedalīties un pēc svētkiem atdot eglītes siltuma ražošanai mūsu pilsētā. Ņemot vērā atsaucību, akciju mēs varētu rīkot arī nākamajā gadā,” saka Ingus Kaprāns, “Gren” biomasas koģenerācijas stacijas vadītājs.

Jāatgādina, ka akcijas idejas autori ir jelgavnieki, kuri savulaik interesējās par iespēju pēc svētkiem nodot eglītes biomasas koģenerācijas stacijā. Uzņēmums iedzīvotāju ierosinājumam atsaucās, un šogad akcija notika jau piekto reizi. Siltumenerģijas izteiksmē savākto eglīšu apjoms ir neliels, tomēr akcija vēlreiz apliecina, ka jelgavnieki domā par saudzīgu resursu izmantošanu un to, kā samazināt radīto atkritumu daudzumu un uzturētu savu apkārtni tīru. Ik gadu akcijā tiek savākts līdzīgs daudzums svētku eglīšu, piepildot 34 kubikmetru lielu šķeldas konteineru, informē “Gren”.